Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Steaua este echipa preferată a romnilor !

Steaua este echipa preferată a romnilor amatori de fotbal, Gigi Becali este perceput ca fiind cel mai influent, dar şi cel mai corupt personaj implicat n fotbalul local, iar 86% din cetăţeni cred că există corupţie n sportul cu balonul rotund, conform ediţiei de smbătă a cotidianului "Gndul".
    Un studiu realizat de Institutul Romn pentru Evaluare şi Strategie (IRES), al fostului senator PSD Vasile Dncu, n septembrie 2009, pe un eşantion de aproape 2000 de persoane, arată că 37% dintre bărbaţi şi 8% dintre femei sunt foarte interesaţi de fotbal, că majoritatea celor pasionaţi au studii medii şi provin din mediul urban, iar cei mai mulţi suporteri se regăsesc n sudul ţării, se spune n " Gndul".
    Potrivit studiului, deşi este asociat cu violenţa, nu fotbalul aduce violenţa n societate, aceasta fiind o consecinţă a unor factori precum modificarea modului de formare şi redistribuire a veniturilor, extinderea fenomenului sărăciei, nesiguranţa locului de muncă şi a lipsei de perspective.
    Dintre cei 66% care au spus că sunt interesaţi de fotbal, 92% au o echipă preferată din Romnia.
    Echipele din Capitală ocupă lejer prima poziţie la capitolul fani: Steaua 44%, Dinamo 16%, iar Rapid 7%. Un amănunt interesant este că majoritatea repondenţilor, indiferent de echipa cu care ţin, percep Dinamo ca principala rivală (41%).
    Cnd vine vorba de performanţe, aproximativ 60% dintre microbişti l consideră pe Gică Hagi mai bun fotbalist romn al tuturor timpurilor, n timp ce Mircea Lucescu este considerat cel mai bun antrenor romn, cu 36% din voturi.
    Dacă n ceea ce priveşte numărul de suporteri echipele din Bucureşti domină, cnd vine vorba de prezenţa pe stadion provincia ocupă primele poziţii. Poli Timişoara are n medie cei mai mulţi spectatori pe meci (13804), fiind urmată de Steaua (12.31, Universitatea Craiova (10794) CFR Cluj (9544) şi Politehnica Iaşi (6294).
    Ceea ce lipsesc cu desăvrşire n Romnia sunt politicile de fidelizare a suporterilor şi de diversificare a lor, realizate de cluburi sau chiar de federaţie, politici faţă de suporteri sau spectatori, n general, remarcă studiul IRES.
    Last edited by Fanta; 3rd October 2009 at 20:12.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Unemployed Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Si ce folos? Nostalgia bat-o vina
    un server cteva receivere si ceva pasiune...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristinel View Post
    Si ce folos? Nostalgia bat-o vina
    Da si cu asta ramanem si ne mandrim Nu o sa mai pupe nici o echipa rom cupa campionilor cel putin pana ne caram
    Esti om cu mine ......cu tine ! . E bine sa faci ce stii si sa stii bine ceea ce faci. h-h strong,kaoneros,yumatu.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu va grabiti cu deciziile, acest sondaj a fost facut mai demult si dat publicitatii acum.
    Si se baza pe raspunsurile unor oameni care nu au fost niciodata la meciurile Rapidului de pe 23 august.
    Sa joci 2-3 ani cu un stadion de 80.000 de locuri arhiplin, asta n-o sa mai faca nimeni din Romania.

PS
    Fanta, site-ul www.liga1.ro arata ca in Liga 1 joaca echipa Poli Timisoara.
    Aceeasi echipa activeaza si prin Liga 3 sau 2, asa ca poti sa modifici, este vorba de FC Timisoara.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default dancu ...

daca i vorba de dancu e clar.nici steaua nu are avansul ala,nici cfrul in mod sigur nu are procentul ala asa mare.sa fimi seriosi,o mani....re psd ista

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Topicul asta este cam spam. Ce ziceti, sa-l sterg sau sa-l mai las?

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Parca sondajul a fost facut printre spectatorii de pe Ghencea.

Si eu sint de acord ca e o treaba politica, mai ales ca toti insista pe asta, pina si aiuritii de comentatori.

As vrea sa existe niste comentatori care sa se ocupe doar de meci, sa nu mai citeasca din ziare sau de pe net, ca stiu si eu sa citesc.

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabrield View Post
    Parca sondajul a fost facut printre spectatorii de pe Ghencea.

Si eu sint de acord ca e o treaba politica, mai ales ca toti insista pe asta, pina si aiuritii de comentatori.

As vrea sa existe niste comentatori care sa se ocupe doar de meci, sa nu mai citeasca din ziare sau de pe net, ca stiu si eu sa citesc.
    Daca vrei asa comentatori cred ca ar trebui sa te uiti la meciuri transmise de canale spaniole pentru ca au comentatori de comentatori.
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Banned

Posts Thanks / Likes

Sondajul a fost realizat la cererea Asociatiei Marochinarilor din Romania , sectia valize de piele .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Sondajul a fost realizat la cererea Asociatiei Marochinarilor din Romania , sectia valize de piele .
    Cum să cştigi cu huliganii ăştia n tribune? Retrag abonamentele la peluze, intră doar tinerii şi cei cu studii superioare!"
    Last edited by vali61; 4th October 2009 at 22:09.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by harry75 View Post
    Daca vrei asa comentatori cred ca ar trebui sa te uiti la meciuri transmise de canale spaniole pentru ca au comentatori de comentatori.
    Stiu asta si ma uit mereu cu placere la ei.
    Dar daca se aduc arbitri straini, nu putem sa aducem si noi comentatori straini ?

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

o alt statistic si mai interesant ar fi:
    cat de simpatic este steaua fr behehecali ?
    adevrul este inventia unui mincinos

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Parca nu ati invatat ce inseamna un sondaj.

Astia se antreneaza pentru prezidentiale, si dupa cum spune Ioanitoaia, doar 2000 de indivizi au fost intrebati.

E clar, pe astia 2000 i-au gasit in pauza meciului de pe Ghencea.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabrield View Post
    Parca nu ati invatat ce inseamna un sondaj.

Astia se antreneaza pentru prezidentiale, si dupa cum spune Ioanitoaia, doar 2000 de indivizi au fost intrebati.

E clar, pe astia 2000 i-au gasit in pauza meciului de pe Ghencea.
    Cu ce echipa tii dinamo sau rapid ? Trebe sa va obisnuiti ca asta e realitatea .
    Esti om cu mine ......cu tine ! . E bine sa faci ce stii si sa stii bine ceea ce faci. h-h strong,kaoneros,yumatu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)