Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Programele CineStar ncep să mai mişte

Pnă de curnd eram de părerea că programele din pachetul CineStar sunt o bătaie de joc la adresa potenţialilor telespectatori. Dacă pe CineStar mai găseai din cnd n cnd un film mai de Doamne-ajută (şi ăla fiind foarte probabil din anii '90 şi difuzat de toate celelalte posturi comerciale de pe la noi), pe Action Star şi pe Comedy Star chiar că erau doar filme de categoria a doua şi a treia. Şi nu sunt deloc genul de om care să judece calitatea unui film după anul apariţiei sale.

Se pare că de cnd acest pachet a intrat şi la Digi, au nceput şi ei să mişte ceva-ceva. Concret: ieri seară am văzut pe Action Star filmul Righteous Kill, cu Al PAcino şi Robert De Niro. Sincer să fiu, filmul nu e tocmai o capodoperă cinematografică, dar totuşi e un film de referinţă pentru cinefili. Este al treilea film n care apar cei doi mari actori (după Naşul II şi The Heat), dar este PRIMUL n care ei chiar au jucat mpreună şi au mpărţit acelaşi platou de filmare. Se ştie că pentru celebra discuţie de la masă din The Heat regizorul a fost nevoit să tragă separat cadrele cu fiecare dintre cei doi actori şi să le lipească la montaj din cauza orgoliilor pe care le aveau Pacino şi De Niro.

Mai trebuie să menţionez că premiera acestui film n cinematografele americane a avut loc n data de 12 septembrie 2008, deci ~acu' un an.

Nu m-am convins ncă dacă per total ar merita 6 lei acest pachet, dar se pare că sunt pe drumul cel bun. Cnd spun asta, fac o comparaţie cu Cinemax - care e, n opinia mea, cel mai bun program de filme din Romnia la ora actuală şi care dă ntr-adevăr 90% din timp numai filme bune şi foarte bune - şi care costă 7 lei.

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Merita 6 lei/luna. Eu fumez 7.3lei/zi........probabil ca daca toate programele astea de filme HBO, CINEMAX, digi1,2 .. etc ar veni pe teava asa cum trebuie cred ca m-as uita si eu la ele. Asa ca prefer sa fumez si incerc sa le vad in format dvd sau poate ceva mai mult...cu mult timp inainte sa fie difuzate
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Sunt si eu de acord ca un film nu trebuie judecat dupa data aparitiei si acest pachet chiar incepe sa devina interesant. Consider ca au tzintit un target de clienti care nu se regaseau in contentul transmis de paketul HBO. Sa vedem ce se va intimpla cu Digifilm dupa preschimbarea cartelelor: in cit timp vor trece in payTV si cam ce content vor avea.Si foarte important ce pret vor avea.
    Interesant ar fi sa transmita macar in format 16/9 , asa cum faceau in perioada de test.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

S-a anunţat deja că programele Digi Film vor fi n pachetul de bază.

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *Victor* View Post
    S-a anunţat deja că programele Digi Film vor fi n pachetul de bază.
    DigiFilm va fi si pe cablu?Si daca da in cat timp?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Digifilm1 si 2 sint de mult in cablu ca programe pay per view.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

dar de cand o sa emita in pachetul de baza?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Gheom View Post
    dar de cand o sa emita in pachetul de baza?
    nu se stie...probabil mai dureaza ceva timp

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread