Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Default O schita sau ceva...

Nu mai am timp ca alta data sa citesc forumurile. De aceea va rog frumos sa imi faceti si mie o schita sau o lista cu ce am nevoie pentru a face un sistem de receptie la un motel. Stiu ca am mai scris pentru asta insa nu am scapat si trebuie sa o fac. Deci am o antena de la care pot pleca doar cu un cablu. Acel cablu merge la o doza de unde pleaca cabluri catre 10 camere. Am vrut initial sa apelez la astia de la Dolce. Insa costurile sunt prea mari. Asa ca acum ma rog de voi sa ma ajutati. Orice ajutor e bine venit. Se poate chiar si acea varianta cu carduri wireless. Multumesc anticipat!
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Cateva solutii decente ar exista, depinde insa de buget. Prima care imi vine in minte mi se pare cea cu Akta & Echosmarți/cardsplitting/rs232-wireless.
    Totusi e chiar stricta-stricta limitarea la un singur cablu de coborare de la lnb(uri) pana la cutie?
    Sí seńor, efectos especiales!

Posts Thanks / Likes

Mda... e neparat ca sa fie doar un cablu. Locatia este cablata deja prin pereti si va dati seama...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by skycleaner View Post
    Nu mai am timp ca alta data sa citesc forumurile. De aceea va rog frumos sa imi faceti si mie o schita sau o lista cu ce am nevoie pentru a face un sistem de receptie la un motel. Stiu ca am mai scris pentru asta insa nu am scapat si trebuie sa o fac. Deci am o antena de la care pot pleca doar cu un cablu. Acel cablu merge la o doza de unde pleaca cabluri catre 10 camere. Am vrut initial sa apelez la astia de la Dolce. Insa costurile sunt prea mari. Asa ca acum ma rog de voi sa ma ajutati. Orice ajutor e bine venit. Se poate chiar si acea varianta cu carduri wireless. Multumesc anticipat!
    cu echosmarturi poti face sharing local la un card de focus, dolce sau AKTA , dar costa receptoarele plus instalarea , care nu e chiar asa de usoara

daca nu vrei batai de cap cei de la boom cred ca iti fac lucrarea gratis dar costa abonamentul pe receptoarele suplimentare

dar acum e o oferta 3 receptoare la 50 de lei lunar , deci daca faci 3 abonamente ai 9 receptoare la 150 lei
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default akta

Si eu as zice akta.dar costa.la 10 camere ,wirelesS cam 2300 de ron.scump,boomul e mai ieftin initial,caci dupa un an mai bine akta

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

poti face abonament la dolce pachetul minim de 2,9 euro( 2,9X24 luni=69,6+TVA=82,82 euro abonamentul , dar costa echosmarturile plus manopera ta ...deci undeva la 25 mil +82,82 euro abonamentul

Poate partea pt manopera e la alt pret depinde ce pret ai tu pt lucrarea asta
    dar eu zic ca fara batai de cap pana la 15 octombri cand e oferta asta la boom cu 2 rec gratis plus al 3-lea la 2 euro===>50 de lei lunar daca euro e 4,22 lei si poti vedea pe 3 televizoare independent , dar atunci partea ta nu mai exista numai daca esti colaborator boom
    chiar si abonat boom daca esti primesti bonus 3 luni gratis la abonament daca recomanzi un nou client ...deci tu daca recomanzi 3 abonati noi in cazul de fata ai 9 luni gratis abonamentul la boom
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Posts Thanks / Likes

Nu mai gasesc acum... kestia cu cardul si cu wirelessu cat costa oare? Pana la urma cred ca o sa optez la Dolce. Omul are doua linii telefonice de la RTC si internet pe ambele linii. Daca mai baga la inaintare o linie a unei rude atunci este asigurat de receptoare si plateste trei abonamente. Trei receptoare in custodie, trei platite in rate si restul cu banu jos. Eu insa as fi vrut sa ii fac o instalatie care sa nu depinda de receptoare in custodie etc. In fine... el nu are posibilitatea sa strice peretii acum sa mai traga cabluri si de aceea am apelat la voi. Adica cum pot face sa impart semnalul de la un singur cablu ce vine de la antena la 10 receptoare? Exista un splitter ceva care face asta? Mersi tuturor! Mersi horatyu de telefon. Intotdeauna de treaba...

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by skycleaner View Post
    Nu mai gasesc acum... kestia cu cardul si cu wirelessu cat costa oare? Pana la urma cred ca o sa optez la Dolce. Omul are doua linii telefonice de la RTC si internet pe ambele linii. Daca mai baga la inaintare o linie a unei rude atunci este asigurat de receptoare si plateste trei abonamente. Trei receptoare in custodie, trei platite in rate si restul cu banu jos. Eu insa as fi vrut sa ii fac o instalatie care sa nu depinda de receptoare in custodie etc. In fine... el nu are posibilitatea sa strice peretii acum sa mai traga cabluri si de aceea am apelat la voi. Adica cum pot face sa impart semnalul de la un singur cablu ce vine de la antena la 10 receptoare? Exista un splitter ceva care face asta? Mersi tuturor! Mersi horatyu de telefon. Intotdeauna de treaba...
    sunt splitere, vezi la tehnic b.cu dolcele vad ca tot o sa l ajunga aproximativ 1000lei,in rate sau cash.si 3 abonamente.asa cu echosmarturile prin wireless plateai un singur abonament 28 lei.

Posts Thanks / Likes

Dati-mi si mie ceva linkuri la wireless-urile alea. Am facut ceva calcule si vreau sa vad cum sta treaba... mersi!

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Unul ar cam fi acesta.
    Probat+instalat in vila 3 nivele, merge ok prin(tre) betoane.

Poate ca mai sunt si alte modele/preturi.
    Sí seńor, efectos especiales!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)