Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 112
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default RCS-RDS va da cea mai mare lovitura ......

RCS-RDS a facut cea mai buna miscare .....asa ca toate eforturile vor fi indreptate spre acapararea pietei de internet si televiziunea digitala va ramanea pe locul doi.Prin aceasta miscare isi va atrage tot mai multi clienti pentru televiziunea digitala.Un client Digi Tv va avea internet gratuit.

RCS&RDS a extins la sapte numarul oraselor in care ofera servicii de internet mobil la viteze de pana la 7,2 Mbps, plecand de la gratuitate pentru abonatii la alte servicii pana la un pret de maxim 15 lei/luna (inclusiv TVA) pentru cei care vor doar acest serviciu, a anuntat joi operatorul. Fata de judetele anterioare, Timis si Bihor, RCS&RDS a extins acum serviciul in Brasov, Craiova, Constanta, Cluj si Iasi, iar pana la sfarsitul lui 2009 vrea sa extinda serviciul in toata tara.

"RCS & RDS isi propune sa aduca pana in decembrie 2009, atat clientilor rezidentiali cat si celor de business aflati pe intreg teritoriul tarii, internetul mobil cu cele mai mici preturi, Digi Net Mobil", se arata in comunicatul RCS&RDS, singurul operator care ofera patru servicii de telecomunicatii din Romania (televiziune, telefonie fixa, telefonie mobila si internet).

Campania de extindere a internetului mobil de la RCS&RDS in orasele din intreaga tara, se va derula sub numele „Digi Net Mobil acopera Romania”, in cadrul acesteia compania urmand sa anunte pe masura expansiunii serviciului recent lansat, noile judete in care oferta este disponibila.

„Ne-am propus sa extindem Digi Net Mobil la nivelul intregii tari, pentru ca toti abonatii nostri sa poata beneficia de servicii de internet mobil de calitate la cele mai mici preturi. Abonatii nostri vor putea achizitiona Digi Net Mobil cu abonamente de 0 lei sau 10 lei, in functie de pachetul ales, iar viitorii nostri clienti exclusiv pe acest serviciu au, la randul lor, o oferta de abonament la internet mobil extrem de atragatoare, de numai 15 lei”, a declarat Ovidiu Popa, Director Comercial RCS&RDS.
    Last edited by bossul; 1st October 2009 at 18:12. Reason: RCS-RDS va da cea mai mare lovitura ......

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Tu chiar crezi ca operatorii mari vor sta cu mainile in san si nu vor scadea tarifele actuale asteptand ca RDS/RDS sa extinda internetul mobil in toata tara ? Eu am auzit cum ca cei de la Cosmote vor avea o oferta si mai buna la lansare ca si cea actuala a RDS/RDS dar sa mai asteptam inca cateva zile sa vedem daca este sau nu adevarat.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Oferta mai buna decit abonament de 0 lei pe luna?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onutd View Post
    Tu chiar crezi ca operatorii mari vor sta cu mainile in san si nu vor scadea tarifele actuale asteptand ca RDS/RDS sa extinda internetul mobil in toata tara?
    Cam da, nu pot sa scada preturile decat cu putin, toate veniturile lor vin din voce si date mobile. RDS SI RTC/Cosmo sunt cei mai smecheri
    Poate nu ai observat, dar si RDS e operator mare, are cea mai mare cota din piata pe internet si tv, si nu e putin lucru. O baza de clienti mult mai stabila si cu potential decat cartelarii. Si de infrastructura de fibra optica nu mai amintesc
    Last edited by geor4; 1st October 2009 at 18:28.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zozosat View Post
    Oferta mai buna decit abonament de 0 lei pe luna?
    Probabil „cei mari” îţi vor da bani să le foloseşti serviciile. Asta, bineînţeles, dacă vei accepta să le foloseşti şi serviciile de telefonie fixă, mobilă şi televiziune, tot în schimbul unor sume bani pe care le vei primi. Cu contract pe perioadă nedeterminată şi cu condiţii care NU se vor modifica pe parcurs, decât în favoarea ta (în sensul că ţi se vor oferi şi mai mulţi bani).

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pot sa ofere FUP cu mai mult GB inclusi; vezi oferta Vodafone cu 16GB inclus.
    Oricum, la faza asta, 1-0 pentru Orange, cel putin deocamdata. Daca pe date ceilalti au foarte putin de aratat in plus, Orange poate sa arate acoperire teritoriala uriasa cu EDGE.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

ieri am fost sunat de o operatoare rds, care mi-a spus sa trec la orice casierie rds din oras pentru a-mi lua stickul pentru internet mobil de la ei.

avand abonament fiberlink 2, telefon si tv cablu de la ei, acest serviciu e gratis pe toata perioada contractului.

merge bine netul, sunt multumit...desi nu imi era absolut necesar...oricum, o surpriza placuta.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

In retelele mari, Orange si Vodafone, 10% din abonati aduc 90% din venituri
    Cei 10% sunt clienti business, gen trusturi de presa, companii farmaceutice, mutinationale, etc. Ei au nevoie de o conexiune sigura, de calitate si acoperire. Si vorbesc x100mii minute pe luna la preturi comparabile cu Digi.

In acest moment eu cred ca Digi, RCS, sau cum so numi se pregateste de vanzare, fie ea si pe bursa sau o colaborare cu cineva mai mare. Ma bazez doar pe obiceiul pe care orice companie de acest tip (la noi Zapp sau Czone sau ce o mai fi) il are de a se umfla cat mai mult, fiindca plata este influentata de numarul de clienti ai companiei.
    Last edited by cde34; 2nd October 2009 at 16:37.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cde34 View Post
    In retelele mari, Orange si Vodafone, 10% din abonati aduc 90% din venituri
    Cei 10% sunt clienti business, gen trusturi de presa, companii farmaceutice, mutinationale, etc. Ei au nevoie de o conexiune sigura, de calitate si acoperire. Si vorbesc x100mii minute pe luna la preturi comparabile cu Digi.

In acest moment eu cred ca Digi, RCS, sau cum so numi se pregateste de vanzare, fie ea si pe bursa sau o colaborare cu cineva mai mare. Ma bazez doar pe obiceiul pe care orice companie de acest tip (la noi Zapp sau Czone sau ce o mai fi) il are de a se umfla cat mai mult, fiindca plata este influentata de numarul de clienti ai companiei.
    Esti tare... nu comentez ce ai postat, n-are rost...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cde34 View Post
    In acest moment eu cred ca Digi, RCS, sau cum so numi se pregateste de vanzare, fie ea si pe bursa sau o colaborare cu cineva mai mare.
    Povestea asta o aud din 2001, cu argumente incepand de la cel de mai sus categoria "las' ca stiu eu" pana la "gata ma, s-a vandut, mi-a spus mie directorul X"; tu nu te-ai plictisit?

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bossul View Post
    „Ne-am propus sa extindem Digi Net Mobil la nivelul intregii tari, .....a declarat Ovidiu Popa, Director Comercial RCS&RDS.
    Domn derector....Nota 2 si treci la colt.......... dar acord circumstante atenuante pentru ca de obicei comercialul habar nu are de tehnic.
    Daca se considera ca municipiile sau orasele mari unde exista acoperire reprezinta intreaga tara e o aberatie.
    M-as mira ca in cele 3 luni cat au mai ramas pana la sfarsitul anului tara va fi impanzita de antene din 30 in 30 km sa faca acoperire nationala mai ales ca actual nu mai investeste nici o firma din Romania. Nici macar telefoanele mobile nu functioneaza daca iesi cativa km din oras.

De ce nu investeste nimeni in sate? Ca la o strada de 500m au doar 3 abonati? Ca o antena acopera 4-5 sate? Vor bani multi pe investitii mici? Piata e deja saturata in orase, chiar sunt orbi si cred ca daca vin cu pret de dumping or sa preia cativa clienti ce utilizeaza internet mobil? Jalnic......
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

in frane, femei si ovidiu popa sa nu va incredeti niciodata. credeti-ma ca vorbesc in cunostinta de cauza. ovidiu ghiman era parfum, pacat ca a plecat la romtelefon.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pytonu View Post
    De ce nu investeste nimeni in sate? Ca la o strada de 500m au doar 3 abonati? Ca o antena acopera 4-5 sate? Vor bani multi pe investitii mici? Piata e deja saturata in orase, chiar sunt orbi si cred ca daca vin cu pret de dumping or sa preia cativa clienti ce utilizeaza internet mobil? Jalnic......
    Eu am semnal la tara pe drum national Cine are asta e.. restu la fel.. piata/costurile/clientii regleaza totul. Ceilalti stau mult mai prost cu acoperirea 3G.
    Last edited by geor4; 3rd October 2009 at 00:48.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

In curand RCS-RDS ne vor incanta . Ce ziceti de combinatia internet+televiziune Asa ca abonatii RCS-RDS cat de curand vor fi cei mai multumiti.

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Abonamentul de 0 lei e cu TVA inclus?
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)