Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default reziliere abonament dolce

am un abonament dolce la tara pe numele bunicului meu,care a decedat acum 6luni.abonamentul a fost platit in continuare de tatal meu,dar acum i-am instalat digi si as vrea sa reziliez abonamentul dolce.cum trebuie procedat,ce acte mi-ar trebui pt reziliere?trebuie predate antena si lnb-ul sau le ridica ei?

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by catalinj View Post
    am un abonament dolce la tara pe numele bunicului meu,care a decedat acum 6luni.abonamentul a fost platit in continuare de tatal meu,dar acum i-am instalat digi si as vrea sa reziliez abonamentul dolce.cum trebuie procedat,ce acte mi-ar trebui pt reziliere?trebuie predate antena si lnb-ul sau le ridica ei?
    pai in primul rand trebuie sa termini contractul pe care l-ai semnat apoi poti rezilia contractul. Daca il ai in custodie normal ca trebuie sa il returnezi cu tot cu antena si lnb. Apropo de bunicu...sa ii fie tarana usoara!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

vb la 1930 si spune ca proprietarul a decedat.te va contacta o firma pt recuperarea echipamentului.ar fi bine ca acest echipament sa se predea pt a stinge datoriile
    boy2good

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@gheom daca beneficiarul este decedat ( Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca in pace ) cine Doamne iarta-ma sa continue contractul pana la final ? sa ii mute contractul la bellu sau cum? sa zica astia de la romtelefon saru'mana ca s-a mai platit juma de an pentru antena.

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Gheom View Post
    pai in primul rand trebuie sa termini contractul pe care l-ai semnat apoi poti rezilia contractul. Daca il ai in custodie normal ca trebuie sa il returnezi cu tot cu antena si lnb. Apropo de bunicu...sa ii fie tarana usoara!

Bunicul a semnat...si nu mai e..contactul e reziliat by defalut..nu e credit multigeneratie
    Daca vor antena sa vina s-o ia.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

banuiesc ca trebuie certificat de deces, copie si prezenta urmasilor sai pe linie directa, rezultati din impartirea masei succesorale, sa se prezinte la un sediu Romtelecom ca sa rezilieze contractul sau dupa caz contractele cu Romtelecom (Dolce, linie telefonica sau internet daca exista).

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ia_ro View Post
    banuiesc ca trebuie certificat de deces, copie si prezenta urmasilor sai pe linie directa, rezultati din impartirea masei succesorale, sa se prezinte la un sediu Romtelecom ca sa rezilieze contractul sau dupa caz contractele cu Romtelecom (Dolce, linie telefonica sau internet daca exista).
    a fost tatal meu azi la rtc cu o copie dupa certificatul de deces,ca unic mostenitor si a reziliat dolce si linia telefonica.trebuie sa vina cei de la rtc si sa-si ridice carabalacul.mutumesc [email protected]
    [email protected] multumesc de info,banuiesc ca esti angajat rtc sau ai dat-o in bascalie,asa,sa mai treaca timpul.
    Last edited by catalinj; 30th September 2009 at 17:15.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by catalinj View Post
    [email protected] multumesc de info,banuiesc ca esti angajat rtc sau ai dat-o in bascalie,asa,sa mai treaca timpul.
    Eu sunt sigur ca nu a citit cum trebuie postul tau

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

nici nu trebuia sa mergi acolo la ei

nu mai plateai si gata

dar cum tu ai fost baiat finut ai facut totul ca la carte , desi era suficient sa nu mai platesti si daca te intrebau de ce nu mai platesti le trimiteai un fax cu certificatul de deces
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)