Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Se mai aude ceva despre DigiTV + N3 CI-Modul

Salutari,

daca tot se trece acum complet la N3 se mai stie ceva de oferta Carte + CI-Modul
    care anul trecut a fost promisa pentru userii RDI care au interes sa scape de receiverele
    de la digi.
    Se va vinde asa ceva sau nu mai avem nici o sansa sa folosim receiverul care il dorim.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu cred ca vom avea asa ceva niciodata.
    Fiecare operator vrea sa-ti vinda un receptor sperind ca asa nu mai pleci de la el.Nimic mai fals.Eu am renuntat la un abonament de digi si o sa renunt si la dolce cind se implinesc cei doi ani.
    Chiar daca am receptor in proprietate.De receptorul lor nu mai pot eu.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Camurile numai in head-end -urile catv (rcs-rds) se folosesc fiindca sunt niste modulatore sat-dvb incorporat cu intrare pcmcia.

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Sincer la vreo 450-500 Euro +TVA bucata nici nu ar fi mult, sunt sigur ca multi ar cumpara, inclusiv eu.

Trelalela Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Huoooooo

Huooooo mooo ! Despre ce sume vorbeshti tu mooo

"Sincer la vreo 450-500 Euro +TVA bucata nici nu ar fi mult, sunt sigur ca multi ar cumpara, inclusiv eu. "
    Tu crezi ca totzi Romanii sint "miliardari" sau "baietzi de bani gata" ?
    Eu daca ar trebuii sa dau suma pe un Abo pachet mi-ash baga picioarele in el,in cine la inventat shi-n tot neamu lui.O secunda nu ash sta sa ma gandesc sa-l iau sau nu: ar fi CLAR-NU.
    Moo baietzi nu visatzi moo asha ca altzii le iau de bune moo,visa-tzi in intimitatea voastra asha ceva,daca va da mana.Nu a-tzi invatzat nimic din viatza asta pina acum sau credetzi ca numai voi accesatzi aceste Forumuri ?
    * Mai ,doi trei cu aceeashi parere ca tine shi sa vezi ce pretzuri va f*t baietzii maine,poimaine.
    "Incet moo cu ganditul verbal sau inscris "ca "asculta sau citeshte" interesatul shi v-o pune mooo
    Numai bine

Prospector/PapaDan

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

prospector

nebun sa fii sa dai 450/500 pentru un kkt de cam

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu zic unul ca se merita, daca te ajuta ca sa mearga cardul digi pe dream in conditii legale!

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SCARY_2 View Post
    eu zic unul ca se merita, daca te ajuta ca sa mearga cardul digi pe dream in conditii legale!
    Merita pe dracu!Sunt "meseriasi care iti "extrag" BK&RSA pentru 60-80€ si iti merge in conditii legale deoarece tu platesti abonament,nu?
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Poate stie Fanta sau Spartacus daca vom avea sansa sa sa apara asa ceva.
    Dupa cum am spus cam aprox. un an se spunea ca userii RDI ar putea sa
    cumpere asa ceva o data cu trecerea la N3.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Si eu mi-as dori un CAM in care sa imi bag cartela de Digi si sa vad Digi in conditii legale in alt receptor, ma uit la noi in tara fiecare operator cu receiverul lui, in Germania fiecare operator trebuie sa ofer si CAM , inclusiv Sky Deutschland va scoate CAM NDS pentru ca il obliga legea.
    Ar trebui si la noi iniata o campanie de acest gen, ca prea fiecare operator de DTH sau CATV te obliga cu receiverul lui, de ce mama dracu se mai vand televizoare cu DVB-C sau DVB-S incorporate si cu CI ?

Da noi romanii suntem o natiune proasta cu spirit de turma care se lasa usor mani....ta, de exemplu in Spania Digital+ a pierdut procesul si mai are la curtea suprema daca pierde si acolo vor fi obligati sa ofere si CAM-uri abonatilor care vor sa opteze pentru ele .

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Manius176 View Post
    Salutari,

daca tot se trece acum complet la N3 se mai stie ceva de oferta Carte + CI-Modul
    care anul trecut a fost promisa pentru userii RDI care au interes sa scape de receiverele
    de la digi.
    Se va vinde asa ceva sau nu mai avem nici o sansa sa folosim receiverul care il dorim.
    Quote Originally Posted by Manius176 View Post
    Poate stie Fanta sau Spartacus daca vom avea sansa sa sa apara asa ceva.
    Dupa cum am spus cam aprox. un an se spunea ca userii RDI ar putea sa
    cumpere asa ceva o data cu trecerea la N3.
    Ideea e nemaipomenit de buna, d.p.d.v. al abonatilor, si se aplica si celorlalti operatori DTH din Romania.
    MaxTV/Akta au avut curajul sa nu lege-la-gard abonatii prin receptoare proprietare, pacat ca au pierdut o parte de piata datorita grilei cam saracute (parereamea, hic!).

Ma intreb cam ce crede RDS/RCS ca ar pierde daca ar da module+card...
    Sa presupunem ca ar putea sa isi pastreze marginea de profit obtinuta la vanzarea unui receptor (daca nu cumva sunt receptoare subventionate, n-am de unde sa stiu pretul lor real). Ar scadea cheltuielile de transport (+ import); sa ne gandim numai la cate CAM-uri incap intr-un box de 10 receptoare... socot ca ar iesi ceva mai castigati...

Nu zic sa vanda doar CAM+card... normal ca pt. abonatii "de rand" trebuie sa dea receptor... zic doar sa vanda SI cam+card, pe langa receptoare.

Io as fi foooarte fericit sa mai scap de un receptor si sa simplific conectica FARA sa renunt la abonament.

Probabil ca singura jena a lor este aceea ca acel CAM ar ajunge in vreun receptor care face sharing... alt impediment nu zaresc. Pe de alta parte, cred ca le-ar mai veni cateva zaci de mii de abonati reali. Si mai cred ca si-ar mai relaxa intrucatva activitatea de suport clienti si cea de service.

O fi existat vreun studiu (intern) de caz? Se va face vreunul?
    Facem o petitie, ca tot e la moda?
    Are cineva vreo noutate? Vreo veste buna?

Respectele mele.
    Sí señor, efectos especiales!

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu cred ca sharingul este problema nr. 1 al companiei, ci cei care au receptoarele cu emulatoare.
    In cazul sharingului intotdeauna este un abonament platit, si se face schimb intre utilizatori care au si ei la randul lor alte abonamente platite.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Corect, @tylk. Sa zicem ca problema cu emu's dispare (temporar) datorita lu' neagra trei(șpe). Ramane doar aia cu șeru', care, intr-adevar, e minora pe langa a lu' emu.
    Poate ne lumineaza nitel @[email protected] & @Fanta despre daca si cand vor aparea CAM-uri oficiale... poate in felul asta se va batatori nitel cararea catre HD*. Zic si io, nu dau cu PARu'.

*HD = Heineken Draught , nu va ganditi la prostii zece optzeci i
    Last edited by studeer; 30th September 2009 at 10:11.
    Sí señor, efectos especiales!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Buna

chiar nu poate sa ne spuna si noua cineva, ma refer la @Spartacus sau @Fanta daca mai sunt sperante la CAM oficial.

Daca nu avem sanse sa scapam de conserve cu defecte de surse si alte buguri in soft, atunci trebuie sa ma orientez spre AKTA ca alte sanse nu sunt.

Apropo AKTA cu ce CAM functioneaza? Ca dupa cum se vede voi lua un Abo de la AKTA. Pote cineva sa-mi spuna?

Toate cele bune
    Manius176

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Viaccess,Conax pentru AKTA

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)