Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15

Thread: Coolstream hd 1

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Coolstream hd 1

Noul receptor aparut pe piata se anunta a fi cel mai puternic concurent al Dreambox-ului.La 1262 lei.Am impresia ca e mai bun decat DM 800.Oricum procesorul e mult mai fortos.Saptamana viitoare il iau la testat dupa care-l cumpar.Amicul Cristi(de la Diadi) a spus ca nu are ce sa-i reproseze.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Linux inside?
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by javrica View Post
    Linux inside?
    Yeap.Da nu scoate peri albi ca DM-ul
    adica nu da mesaje d-alea de tot rahatu.Aia cu - n-am gasit semnalul si dupa aia se blocheaza.La asta n-ai sa vezi.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Coolstream HD1

Ruleaza Neutrino....
    Este un receptor extrem de rapid, lasa mult in urama DM800, probabil si datorita softului ... si procesorului ARM de 600 MHz.
    Imagine HD excelenta, SD buna (testate), iesire HDMI 1.3, 1 conexiune USB 2.0 si 1 esata.
    Ruleaza ultimul mgcamd, ca si client CCcam, fara probleme, fara blocari si extrem de rapid, parca ar fi cccam nativ (client pentru o singura linie). Conform promisiunilor va rula cccam nativ, complet functional.
    Apar aproape zilnic updateuri la firmware (a aparut si prima imagine oficiala), ce se poate updata si prin interfata de utilizator.
    Exista deja siteuri dedicate, cu Bug tracker si Bugreport (bugurile, in general sunt luate in seama si corectate rapid).
    Conform zvonurilor pana in decembrie se va pune la punct si partea de multimedia (mkv si divx).....

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Dupa ce se pune la punct si treba cu mkv-urile imi vand TVIX-ul
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Promisiuni erau si cand se anunta Qbox Hd si s-a vazut cat de 'fiabil 'este...sau azbox-ul hd care abia acum e cat de cat stabil! Eu zic sa mai asteptati pana la inceputul lui octombrie cand apare in sfarsit Dm500 HD si se poate face o comparatie cu Dm800, apoi o sa vedeti daca intr-adevar Coolstream Hd e asa de bun..sau trebuie sa asteptati promisiuni ca in cateva luni poate se rezolva cccamul etc...

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

E aparut de ceva vreme, inainte sa apara se trimbitza ca va fi noul d-box2 HD si se va vinde cu 199 euro, asa cred ca ar fi zdrobit tot ce era receiver hd, daca mergea cum se voia si costa cit se spunea. De costat costa mult peste pretul initial, de mers inca nu se stiu prea multe. Sa vedem ce surprize urmeaza.

bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

E aparut de un an , dar primele patch-uri sunt din luna august!
    Nu am testat , nu il voi testa dar astept si eu opinii.
    Pret pe EU ceva in jurul a 300€!

F1: Romanian Grand Prix ?

Romania is the latest country to be connected with a possible addition to the formula one calendar of the near ...ure.

Hot on the heels of central European neighbour Bulgaria's attempts to win a round of the world championship, it has emerged that Romania has launched a project for a world-class racing circuit.

According to the French language Le 10 Sport, the project was launched this week in the Romanian capital Bucharest, and was said to boast the involvement of 1997 world champion Jacques Villeneuve in the area of the circuit layout.
    "It is a project for the creation of a permanent circuit with multiple uses for the purpose of tourism and international competitions, and in the long term the ability to organise formula one," said Jacques Samalens, owner of the company Ramses Project Romania.
    The French language Canadian source RDS said Villeneuve cancelled his attendance at the launch at the last minute, but may also be involved financially.
    It is said that three possible sites for the track have been identified between 25 and 70km from Bucharest.

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down coolstream

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Noul receptor aparut pe piata se anunta a fi cel mai puternic concurent al Dreambox-ului.La 1262 lei.Am impresia ca e mai bun decat DM 800.Oricum procesorul e mult mai fortos.Saptamana viitoare il iau la testat dupa care-l cumpar.Amicul Cristi(de la Diadi) a spus ca nu are ce sa-i reproseze.
    peste doua zile il am si eu,merita? dupa cele spuse aici se vede ca da. il folositi careva in cccam? vedeti careva programe hd de pe linii Cccam? mai dati detalii cei care le aveti !sunt curios
    Last edited by coconut; 10th November 2009 at 15:14.

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

pana una alta pe piata romaneasca a aparut alt receptor HD undeva la 10 mil vechi optibox alligator la cei de la www.digitalsatelit.ro de la Cluj

si suporta cccam fara nici o problema plus ca e COMBO satelit si terestru HD
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by horatyu View Post
    pana una alta pe piata romaneasca a aparut alt receptor HD undeva la 10 mil vechi optibox alligator la cei de la www.digitalsatelit.ro de la Cluj

si suporta cccam fara nici o problema plus ca e COMBO satelit si terestru HD
    CCCAM -ul functioneaza si ca server pe el?

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default coolstream

cu cine pot lua legatura sa pot face acest receptor sa functioneze cu mgcamd.....am pus ultimul firmware de pe internet si atat..nu reusesc sa fac mai mult...este cineva dispus care stie sa lucreze in linux sa ma ajute...il rog mult ! adresa mea de [email protected]
    Last edited by coconut; 13th November 2009 at 11:11.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Dupa ce se pune la punct si treba cu mkv-urile imi vand TVIX-ul
    Nu te grabi sa-l vinzi...

Dupa cum scrie pe site-ul lor, aceasta minune de coolstream nu stie decit MPEG 2.
    Our device supports the delivery of high-definition MPEG-2, H.264 and VC-1 encoded digital video streams.

http://www.coolstreamtech.com/pro.asp?id=172

Probabil ca e bun la upscaling.

Sa nu mai vorbesc ca are nevoie de 2 secunde sa schimbe posturile.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

nu da informatie truncata pune toate specificatiile rec-ului,scrie clar ca are tuner dvbs/dvbs2 iar ce spui tu eu inteleg ca se refera la streamurile in hd codate
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default coolstream

Buna ziua !
    Va cer sprijinul in "stapanirea" unui Coolstream.Sunt incepator si nu ma descurc cu el!Daca ar fi posibil caut pe cineva dispus sa ma ajute!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)