Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Despre Skystar2 vs dreambox.

Salutare la toti, vreau sa discutam un pic despre aceasta placa daca nu aveti nimic impotriva.
    Deci de ce program este nevoie pentru a puta fi folosit ca si derambox-ul? adica sa caute singur codurile pe net si sa le updateze automat? Ca doar totusi in spatele lui este sustinut de o putere de calcul enorm si resurse si mai puternice decat banalul dreambox.
    Dreamboxul tot un fel de pc este si el pana la urma nu? Numa posibilitatile de extindere sunt limitate. Si aici ma refer la procesor si memorie.
    Nu cred ca nu exista solutii asemanatoare dreamboxului cu aceste placa.
    Mai departe sharing se poate face cu el? Adica sa ma pot conecta la un server de sharing. De ce anume este necesar pentru a beneficia de aceste solutii?
    Mai departe momentan folosesc softurile ProgDVB si V-plug. Cheile tot in v-plug si nu in softcam, cand schimba domnii codurile la digi cum se poate edita acel fisier v-plug in care se afla codurile pentru a le introduce pe cele noi? Ca am observat ca codurile digi apar mai repede pe net decat in softcam sau v-plug key.
    Sper sa gasesc ceva raspunsuri aici in legatura cu cele mentionate mai sus.
    Pe Net sunt tot felul de chestii legate de aceasta placa dar din pacate nu in limba noastra.
    Multumesc anticipat.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

raspunsurile le gasesti chiar pe forum daca cauti....

se poate edita key-le in vplug...se poate si sharing ,gbox, cccam..

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by jakab View Post
    Salutare la toti, vreau sa discutam un pic despre aceasta placa daca nu aveti nimic impotriva.
    Deci de ce program este nevoie pentru a puta fi folosit ca si derambox-ul? adica sa caute singur codurile pe net si sa le updateze automat? Ca doar totusi in spatele lui este sustinut de o putere de calcul enorm si resurse si mai puternice decat banalul dreambox.
    Dreamboxul tot un fel de pc este si el pana la urma nu? Numa posibilitatile de extindere sunt limitate. Si aici ma refer la procesor si memorie.
    Nu cred ca nu exista solutii asemanatoare dreamboxului cu aceste placa.
    Mai departe sharing se poate face cu el? Adica sa ma pot conecta la un server de sharing. De ce anume este necesar pentru a beneficia de aceste solutii?
    Mai departe momentan folosesc softurile ProgDVB si V-plug. Cheile tot in v-plug si nu in softcam, cand schimba domnii codurile la digi cum se poate edita acel fisier v-plug in care se afla codurile pentru a le introduce pe cele noi? Ca am observat ca codurile digi apar mai repede pe net decat in softcam sau v-plug key.
    Sper sa gasesc ceva raspunsuri aici in legatura cu cele mentionate mai sus.
    Pe Net sunt tot felul de chestii legate de aceasta placa dar din pacate nu in limba noastra.
    Multumesc anticipat.

Unde ai citit tu " in limba noastra " ca " banalul dreambox " isi face direct update-urile la key?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by jakab View Post
    Cheile tot in v-plug si nu in softcam, cum se poate edita acel fisier v-plug in care se afla codurile pentru a le introduce pe cele noi? Ca am observat ca codurile apar mai repede pe net decat in softcam sau v-plug key.
    din interfata v-plug.....daca dai click-dreapta pe keya care este activa in respectivul moment (si care la tine va figura atunci, ca fiind expirata), vei vedea ca se poate edita foarte usor prin copy/paste....

si nu mai vorbi de funie, te rugam frumos.....mi-am permis sa editez textul din quote
    Teach me...please !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)