Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 38 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 569
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile Sitcom - State de Romania

Incepe luni 28 septembrie la Protv. Sa speram ca va fi cel putin la fel de bun ca Regina .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

De ce nu mi-ai lasat mie placerea sa deschid topic cu State de Romaniaaaa (( (( (( I hate you. Te spun lu' mamaaa (
    :P:P:P:P
    Am glumit, lasa ca o sa postez aici episoadele din State de Romania, si Filmul de asemenea, sau creez un alt topic pentru film... voi ce ziceti?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Parerea mea ar fii ca sa postezi tot despre State De Romania, aici, nu in 10 topic-uri sa ne chinuim sa le cautam .. "Faci cum doriti" )

__/\__/\__/\_____________ Expert
    Posts Thanks / Likes

acum pe bune, nu puteti face un singur topic ptr toate telenovelele voastre ?

http://romania-inedit.3xforum.ro/top...lme_Romanesti/

va faceti un cont pe rapidshare ptr o luna si in luna asta le luati pe toate. si sunt filme bune acolo

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabrield View Post
    Ce va plac filmele astea cu tigani, nu inteleg.

In sfirsit, va doresc sa va uitati cu placere, eu nu vreau sa ma cobor asa jos incit sa ma uit la asa ceva.

E OK, stai acolo sus, sunt multi care nu s-au dat jos din copac inca...

Nu intelegem ce cauti pe acest topic, are un nume si din start puteai sa-l ocolesti. Sau poate n-ai stiut ce e, acum stii si deci da-ne voie sa ne conversam noi cei interesati, la care nu ne pica blazonul, si nu ne consideram nici inculti, nici tigani, ci doar curiosi sa vedem, ca judecam dupa ce stim despre ce e vorba, nu inainte si nu doar din auzite. O zi buna!

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Smile

In sfirsit, va doresc sa va uitati cu placere, eu nu vreau sa ma cobor asa jos incit sa ma uit la asa ceva.
    nu ti-a cerut nimeni sa cobori asa jos si esti intro sectiune din North America care aici este cam nasol cu TV-ul din RO si vrem sa mai vedem si noi cite ceva
    te rog nu te cobori jos de unde esti sa ne spui ce trebuie sa vedem sau nu
    stai in banca ta acolo sus lasane pe noi aici jos cu tiganii si telenovelele noastre

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Uite unde era SF.Gavril dute taica si te uita la documentare despre Elena si Nicu ,un sfat prietenesc NU ITI PLACE NU TE UITA nu stiu unde ai urcat dar si daca te cobori ai pus-o .......Lol
    Unde esti tu TEPES doamne .....

__/\__/\__/\_____________ Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kiwwi View Post
    Uite unde era SF.Gavril dute taica si te uita la documentare despre Elena si Nicu ,un sfat prietenesc NU ITI PLACE NU TE UITA nu stiu unde ai urcat dar si daca te cobori ai pus-o .......Lol
    si voi doi mah?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by raducosmin View Post
    si voi doi mah?
    ehe ehe ehe ,mai da un semn de viata ca te-ai tras la fund rau de tot
    Unde esti tu TEPES doamne .....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default pt regina

Buna tuturor....draga Regina "suprema" te asteptam sa postezi pe mininova State de Romania...............

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Smile Hello Mister!

...
    Atita tot, actorii sint buni, insa cind joaca personaje tiganesti, prefer sa nu ma uit.
    Dar, cum vad eu ca merge treaba, altceva nu sint in stare, probabil ca rolul li se potriveste, conform vietii de zi cu zi.
    ....
    Tu eşti "don' derectă'"? Găbiţă Dumi..., cu Carinuţa?
    Dacă DA, dă-mi un semn! căcrecă şti cine-oi fi.
    Şi lasă-i p-alde Stătică să mănânce şi ei o pâinică!
    Căştică: Viaţa-i grea! Lumea-i rea!
    ViVe!
    Last edited by VikyVega; 28th September 2009 at 18:12.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

State de Romania - Student la Sorbona: http://www.mininova.org/tor/2996701

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Pentru Gabrield si nu numai

Sa nu ne inpungem fara rost domnilor si doamnelor.
    Vreau sa spun ca nu ma consider fara educatie sau cu o educatie mai joasa decat a multora prin simplu fapt ca ma uit la filme cu tigani.
    Zilele trecute mi-am adus aminte de un film al lui Emir Kusturica "Dom za vesanje", Time of the gypsies" or "Casa pentru spanzurat(i)" au tradus romanii, film cu care a luat premiul la Cannes. Il vazusem de doua ori la televiziunea sarba, dar n-am inteles prea mult totusi. Mi-a facut placere sa-l revad, mai ales ca are si traducere. Si a mai dat lovitura odata la Cannes cu "Underground", dar din pacate nu inteleg prea multe nefiind titrat (am gasit o varianta italiana, dar nu-mi place sa ascult sarbii vorbind in italiana... astept o versiune mai buna). In mare am mai inteles firul povestii, si din nou incepe cu un taraf banuiesc tiganesc care canta nici mai mult nici mai putin "Ciocarlia". A fost interesant, dar "Dom za vesanje" e mai bun, cred eu.
    Si mai am si "Satra", cata incultura pe mine!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pentru toti cei care ma contesta am de facut o precizare :
    Eu am specificat clar ca nu m-as uita eu, personal, care este eu.

Voi va uitati la orice doriti, si promit sa nu incerc sa va spun la ce sa va uitati.

Atita tot, actorii sint buni, insa cind joaca personaje tiganesti, prefer sa nu ma uit.

Dar, cum vad eu ca merge treaba, altceva nu sint in stare, probabil ca rolul li se potriveste, conform vietii de zi cu zi.

cartoful,
    Cind spuneam ca nu ma cobor asa jos, ma refeream la treptele educatiei, nu la copaci.
    Daca pentru tine sus si jos inseamna doar copaci, nu comentez.

In sfirsit, sa vezi pe cineva care spune "te omor, fa, ...u-ti mortii matii" si sa ramii inmarmurit de cit de bun actor este, e intr-adevar o dovada de simt artistic.
    HAHA ... O parte o accept, una nu .. De ce sa nu te uiti ca NU SUNT TIGANI, sunt actori romani care fac posibilul de a juca un rol "tiganesc" , partea ce nu imi place si mie, cam "familial"(=vulgar) filmul, mai ales cand se cearta.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Itugulan si cartof, intentia e de apreciat, dar nu am cont paypal in primul rand, si in al 2 lea rand nu astept pomana
    Sa va spun ceva... am pierdut telefonul meu ala cu camera, smecher, card alea alea, si acum vreau sa strang bani sa imi iau altul, deci nu mai vreau ajutor de la nimeni, nici macar de la parinti, vreau sa imi cumpar telefon cu bani stransi prin forte proprii. Asa si cu tunerul, nu astept pomana, daca o sa fac rost de bani poate o sa-l schimb
    Episodul 1: in curs de editare
    PS: Ziceti-mi si mie cum imi schimb username-ul, ca vreau sa il schimb din "regina" in altceva... mai nou
    Last edited by regina; 29th September 2009 at 14:02.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)