Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    RESPECT Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Cartela/Imperechere/Callcenter

Acum cateva luni am primit al doilea receiver si ieri am sunat la Callcenter sa activez cartela (rosie); dupa ce tastez codul de 12 cifre , roboata zice ca nu e corect codul si sa mai incerc....; am tot incercat dar se facuse dimineata si tb sa plec la munca . Ceva sugestii?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ulenpas View Post
    Ceva sugestii?

..prima ar fi sa te intorci de la munca...si a doua sa discuti "problema" telefonic..... cu un consultant al operatorului...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

... am tot incercat dar se facuse dimineata si tb sa plec la munca . Ceva sugestii?

incearca operatia sambata sau duminica dimineata ca poate ajungi spre seara sa reusesti ...glumesc
    dar cred ca numai cu un telefon la cei de la centru poti rezolva sau sa iei legatura cu maestru [email protected] si te ajuta el
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

musai ai gresit vreo cifra

mai incearca o data

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs down

La modul de lucru batjocoritor al celor de la digi orice este posibil....nu ca a gresit omu o cifra.Eu de exemplu merg inchei contract cu 2 decodoare duble la ei vin acasa caut instalatot ...instalez totul,si surpriza : cand instalarea este gata si sunam pentru activare ne spun ca activarea este facuta de acum doua zile;verificam seriile cartelelor si ale decodoarelor,concluzia: cardurile nu-mi apartin(imperechere gresita-carduri incurcate),mi se propune sa fac drum la Bucuresti pe benii mei desigur,cu cartelele sa-mi dea altele.
    Pai daca prosta de la biroua ala visa la p..ui verzi,eu de ce dracu trebuie sa suport aceste batai de joc?
    Bun,toate bune si frumoase pana ajung la ei ,ma duc le duc aparatele ,cardurile si le solicit rezilierea contractului.Circ nervi...vine cineva mai mare pe acolo,ma cheama intrun birou,si pentru a nu mai face circ in sediu mi se dau alte 2 aparate +carduri la proba cu perioada de acces gratuit 3 luni.
    Oare asa este peste tot?
    Nimik de comentat,mi-au inchis gura,mi-au facut oferta asta pt a uita de timpul si banii pierduti.
    Cam asta e cu digi,oricum nu-s eu singurul,poate altii au fost mai rau batjocoriti si plimbati

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Incearca sa tastezi seria cartelei cu +/- 1MHz, cateodata frecventa oscilatorului local nu e stabila.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Oare reclamagii astia de profesie stiu semnificatia corecta a termenului bataie de joc ?

E greu cu folosirea corecta a limbii romane ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Dar nu numai asta,unii zic site de kkt,receptoare conserve,serviciul clienti epoca de piatra,insa v-as intreba si eu ceva: de ce va abonati domnilor la acest operator? fie tv fie, voce fixa sau mobila, fie date.
    Ma uit pe diverse forumuri,multi acuza, insa de preturi si diversitatea produselor prea putini spun,ca vorba aia: asa-i romanu'.
    Si eu am intampinat diverse probleme,am fost nemultumit uneori,insa cu sprijinul acestui forum,am rezolvat problemele.
    Am Digi Tv,am fix,am mobil,am internet,totul la 33 lei,ieftin nu?!
    Hai sa nu fim mai catolici decat papa si sa nu

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by silvica81 View Post
    La modul de lucru batjocoritor al celor de la digi orice este posibil....nu ca a gresit omu o cifra.Eu de exemplu merg inchei contract cu 2 decodoare duble la ei vin acasa caut instalatot ...instalez totul,si surpriza : cand instalarea este gata si sunam pentru activare ne spun ca activarea este facuta de acum doua zile;verificam seriile cartelelor si ale decodoarelor,concluzia: cardurile nu-mi apartin(imperechere gresita-carduri incurcate),mi se propune sa fac drum la Bucuresti pe benii mei desigur,cu cartelele sa-mi dea altele.
    Pai daca prosta de la biroua ala visa la p..ui verzi,eu de ce dracu trebuie sa suport aceste batai de joc?
    Bun,toate bune si frumoase pana ajung la ei ,ma duc le duc aparatele ,cardurile si le solicit rezilierea contractului.Circ nervi...vine cineva mai mare pe acolo,ma cheama intrun birou,si pentru a nu mai face circ in sediu mi se dau alte 2 aparate +carduri la proba cu perioada de acces gratuit 3 luni.
    Oare asa este peste tot?
    Nimik de comentat,mi-au inchis gura,mi-au facut oferta asta pt a uita de timpul si banii pierduti.
    Cam asta e cu digi,oricum nu-s eu singurul,poate altii au fost mai rau batjocoriti si plimbati

Era frumos din partea ta , daca erai atent la incheierea contractului ...
    Ce serii erau trecute " negru pe alb " , acele carduri trebuia sa le detii la plecarea din sediu ...
    Si tot frumos ar fi fost daca ai fi dat si locatia unde a avut " evenimentul " nefericit pentru tine ...
    In caz contrar putem trage alte concluzii ...
    19E+16E+13E+7E+5E+1V+4V+5V+7V-disecq+AMIKO alien+ DREAMBOX 500+ HH 2800 ( 45E -- 30W).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Acum cateva luni am primit al doilea receiver si ieri am sunat la Callcenter sa activez cartela (rosie); dupa ce tastez codul de 12 cifre , roboata zice ca nu e corect codul si sa mai incerc....; am tot incercat dar se facuse dimineata si tb sa plec la munca . Ceva sugestii?

Aici : http://www.digitv.ro/erori_decodoare.html
    ai incercat ?
    19E+16E+13E+7E+5E+1V+4V+5V+7V-disecq+AMIKO alien+ DREAMBOX 500+ HH 2800 ( 45E -- 30W).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

...daca vezi ca nu merge optiunea 4 incearca cu restul!?!eu am patit la fel,dar dupa ce i-am dat optiunea 2 m-a cuplat la un operator si am rezolvat!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Oare reclamagii astia de profesie stiu semnificatia corecta a termenului bataie de joc ?

E greu cu folosirea corecta a limbii romane ...
    Sal. Si eu am tinut cu ei odata. Dar vad ca tot mai nesimtiti sunt. Nici macar ofertele de pe site-ul oficial nu sunt pt toti. Nu vb de Digi acum , neaparat.
    DM800+3 DM500 + server Oscam+3CC ........ 93E-31,5W

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bmihai500 View Post
    Sal. Si eu am tinut cu ei odata. Dar vad ca tot mai nesimtiti sunt. Nici macar ofertele de pe site-ul oficial nu sunt pt toti. Nu vb de Digi acum , neaparat.
    Ti s-a raspuns aici http://www.rdi-board.com/showpost.ph...04&postcount=9

RESPECT Expert
    Posts Thanks / Likes

Deci : www.digitv.ro / activare cartele online / selectati tipul decodorului dumneavoastra / hyundai / selectati eroarea decodorului / cartela smart nicioadata pereche/ puteti vizioana OTV sau DDTV ? / DA / au trecut mai mult decat 2 zile de la incheierea contractului / DA / Nume,prenume,cartela,e-mail,telefon.Activare.
    Functioneaza rapid si elegant.
    Multumesc celor care m-au ajutat.
    Carcotasilor le doresc numai bine.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)