Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Default gheorghe stefan pinalti

dar prost mai este ciobanul ästa mitocan
    vä uitati la recursul etapei ?
    oare ce ce isi pierd timpul cu idiotul ästa
    adevärul este inventia unui mincinos

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hidric View Post
    pentru ca tara este la fel de idioata si unul ca el face audienta.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Asta cu audienta e o masca, raspunsul corect este :
    Pentru ca le da bani la ziaristi, sub diferite forme : mese, receptii, protocoale, etc.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default concluzie

inseamna ca noi suntem destepti,caci nu am stiut sa facem bani ca prostii acestia,gen pinalti,behecali,miti telu,etc.

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bebelsat View Post
    inseamna ca noi suntem destepti,caci nu am stiut sa facem bani ca prostii acestia,gen pinalti,behecali,miti telu,etc.

mä picur pe bani lor
    deci cine face bani necistit pe spatele altora cu o batä in mana dreaptä si cu pistolul in stanga, äla este un om destept

din päcate äia te furä si pe tine si pe alti alti cetäteni ca tine
    ästia sant cu totii niste excroci ordinari care acum fac pe oamenii buni si se cred destepri dar nu sant in stare sä scoate o vorbä din gurä
    dovedesc zi de zi cat de prosti sant, atat de prosti de nici nu isi dau seama

desteptii ästia gandesc cam asa: stai mahhh päi ce eu sant mai prost ca äla sau ca äla ...nuuu stai sä vä arät ce eu ce prost "destept" sant
    si o aratä zi de zi

ps: din päcate sant produsul societätii noastre romanesti

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Excelent, hidric.

Ma bucur ca exista si altii care gindesc ca mine, credeam ca am ramas eu ultimul.

Acesti analfabeti, au ajuns sa fie mediatizati exact pentru foamea ziaristilor, care mergeau la conferinte de presa cu sampanie si sandvisuri.

bebelsat,
    Banii nu inseamna nimic, importante sint alte lucruri, numai viata iti va arata valoarea lor, degeaba iti spun eu sau altul...

Un lucru sa stii, omul sfinteste locul.

Deci, daca ajungi intr-un loc rau famat, nu e vina locului ci a celor care stau acolo.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default eram ironic...

Quote Originally Posted by gabrield View Post
    Excelent, hidric.

Ma bucur ca exista si altii care gindesc ca mine, credeam ca am ramas eu ultimul.

Acesti analfabeti, au ajuns sa fie mediatizati exact pentru foamea ziaristilor, care mergeau la conferinte de presa cu sampanie si sandvisuri.

bebelsat,
    Banii nu inseamna nimic, importante sint alte lucruri, numai viata iti va arata valoarea lor, degeaba iti spun eu sau altul...

Deci, daca ajungi intr-un loc rau famat, nu e vina locului ci a celor care stau acolo.
    dar,ma rog ,sunt subtilitati nepricepute.
    referitor la subiect,e frumos ,e poetic sa nu duci grija paralelor,dar in ziua de azi ,in romania daca nu ai bani esti mort.nu educatie,nu asistenta medicala,nu viata sociala...

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Pai sa mergeti sa vedeti ce a facut Stefan la Piatra. Ca primar e bun. Nu e un om foarte destept, dar pune mult suflet in ceea ce face.

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by drogy View Post
    Pai sa mergeti sa vedeti ce a facut Stefan la Piatra. Ca primar e bun. Nu e un om foarte destept, dar pune mult suflet in ceea ce face.
    uite ce face primarul täu bun
    un copy/paste de pe net

Primarul municipiului Piatra Neamt, Gheorghe Stefan, a reusit sa obtina in Bucuresti o locuinta ANL intr-un imobil nefinalizat de pe strada Godeni, din Capitala, iar vecini ii vor fi Gheorghe Tinca, Simion Matei, Cristina Pocora si Eduard Romulus Goean.

Desi aceste apartamente ar trebui sa fie locuite de tinerii care au venituri mici, ele vor fi ocupate de un primar si presedinte de onoare al unui club de fotbal, de un fost ministru al Apararii, de un fost sef de la Romsilva, de un deputat PNL si de directorul de cabinet al lui Gheorghe Pogea, ministrul Finantelor, informeaza Evenimentul Zilei.

Primarul municipiului Piatra Neamt va beneficia de un apartament ANL in cartierul Giulesti, acesta fiind cumparat in 2007 cand preturile erau cu 50% mai mici fata de cele ale locuintelor noi de pe piata.

In ciuda faptului ca regulamentul ii avantajeaza pe tinerii sub 35 de ani, care nu detin o locuinta si au copii in intretinere, o parte dintre noii proprietari nu respecta nici una din norme.

si de ce :
    pentru cä

Edilul nemtean a declarat ca este un individ norocos, insa Gheorghe Popescu, fost director al ANL, un bun cunoscut al primarului, spune insa ca acest proiect nu a fost un succes "din cauza pretului mare", motiv pentru care multi potentiali s-au retras.

"A fost un proiect destul de scump, si 1.000 euro/mp, s-a inclus si costul utilitatilor, si terenul. Nu a fost pentru toata lumea. In lipsa solicitarilor, am prelungit de doua ori termenul", isi aminteste Popescu

Povesti de adormit copii
    Textul se bate cap in cap
    päi cum sä fie locuite de tineri cu venituri mici cand este vorba de 1.000 euro/mp deci era pentru tineri säraci dar de fapt nu pentru toatä lumea

Proiectul este in asa fel fäcut sä se intample asa cum scrie mai sus

Asta este hotie modernä Made in Romania

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

uite ce face primarul täu bun

Asta este hotie modernä Made in Romania
    Nu vreau sa polemizez. Hoti sunt toti. Sa nu imi spuna nici un politician de rang inalt ca e curat 100% pentru ca nu cred.

Nu sunt Nemtean; sotia mea este din Piatra. Am vazut Piatra incepand din 2001. S-a schimbat foarte mult in bine fata orasului, mai ales de cand este Stefan primar. Asta inseamna un bun primar, sa-ti gospodaresti urbea sau comuna. Ca e hot, nu incerc nicicum sa neg.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Asta nu intelegeti voi, ca astia hoti, ca sa scape mai fac si ceva bine, tocmai pentru a-i fraieri pe cei ca tine.

Ai cumva impresia ca unul care nu e hot, n-ar putea sa faca ce facut Pinalty ?

Crezi ca un hot, are dreptul sa fure din cind in cind, doar pentru ca a facut curatenie in oras ?

In ce lume am ajuns sa traiesc, hotii, in loc sa li se taie miinile, sint facuti primari.

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by drogy View Post

Nu sunt Nemtean; sotia mea este din Piatra.
    ok, nu am stiut cä nu-i primarul täu
    dar al nemtenilor 100%

@gabrield

la fiecare furt sä-i taie un deget si sä-i vedem dacä mai fac
    toatä chestia are si un scop dublu: nu numai cä-ti pierzi degetele, te mai vede si toatä lumea cä esti un hot
    bunä treabä pe cuvant dacä nu

in nu stiu ce tarä ( parcä in Iordania ) incä se mai practicä

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Si totusi...

se misca pinalty.piatra neamt e curat,aerisit si forfoteste in comparatie cu orasul meu natal Focsani,unde marioneta bacinski si papusarul oprisan au omorit orice activitate.parca hotii antipsd mai fac ceva si pt zonele respective.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Asta nu intelegeti voi, ca astia hoti, ca sa scape mai fac si ceva bine, tocmai pentru a-i fraieri pe cei ca tine.

Ai cumva impresia ca unul care nu e hot, n-ar putea sa faca ce facut Pinalty ?

Crezi ca un hot, are dreptul sa fure din cind in cind, doar pentru ca a facut curatenie in oras ?

In ce lume am ajuns sa traiesc, hotii, in loc sa li se taie miinile, sint facuti primari.
    Da, m-a fraierit, de aia traiesc in Luxembourg. Am spus ca nu vreau sa polemizez, dar nici nu trebuiesc provocat. Va explicat bebelsat cum e treaba. Sunt hoti care fura si sunt hoti care pe langa furt mai fac si altceva, pentru cei multi, pentru comunitate.
    Nu intelegeti ca toti sunt hoti? Cine sa le taie degetele hotilor? Ceilalti hoti? Situatia asta nu se va schimba prea curand in Romania, poate chiar niciodata! Insa sa nu cadem in cealalta extrema si sa spunem ca toti romanii sunt hoti, Romania e o tara de c... sau alte porcarii din astea. Diferenta intre onestitatea romanului de rand si celor care au orice fel de putere este uriasa. Romanul nu se naste hot, insa sistemul in prin care trebuie sa treaca ca sa ajungs sus este ticalosit, si prin urmare sinugra sa sansa este sa se alature sistemului.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)