Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dolce AMAR (sau nesimtire mascata MADE BY ROMTELECOM)

Am căzut şi eu victimă "ştirii" de pe hotnews conform căreia abonatii Romtelecom mai vechi platesc 4,9 Euro pt. Dolce si vor primi practic si canalele de filme in banii respectivi. Fals - acum platesc 3,9 Euro si daca nu trec la 4,9 (cat platesc cei care se aboneaza acum) vor pierde multe canale (MTv, VH1, Boomerang, AXN SCi-Fi, etc.). Adica, fara drept de apel, li se scot canale. Banuiesc ca in contract au avut grija sa aiba clauze beton, astfel incat sa faca ce vor pe banii nostri, fara sa putem sa-i dam in judecata. Protectia consumatorului doarme bine mersi, tot pe banii nostri. Dar sa mai ai si tupeul sa trimiti o scrisoare cu "multumiri" si "tinem cont de optiunile dv." e o nesimtire pe care numai in Romania o putem intalni. Mai mult, dau de inteles ca vor mai schimba canale, inlocuindu-le cu altele de aceeasi calitate. sau poate cu .. nimic, ca acum
    Pachetul de 2,9 Euro e suficient sa fie comparat cu cel de la Digi...ca sa se vada ca e un dezastru... nu are Nat Geo, nici macar Minimax pt. cei mici... Cai care au copii nici macar Disney (actual jetix) nu vor avea daca nu cumpara si pachetul Kids...
    De la nenorocitii astia asteptam si HD?! Nu ne putem astepta la aceeasi tactica?! ... va dam la pretul P, dupa m luni va scoatem cateva din canale....
    Nu c-ar fi ceilalti mai grozavi, dar macar sa nu pretinzi ceea ce nu esti
    SkyStar1, SkyStar2 USB Plus, Humax Digi II+, Kaon (FocusSat) & Dolce, antenă mobila 1,4m, 63E-30W + antene fixe Dolce & Focus/Digi

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default System error

Pe perioada contractului existent se pastreaza si grila si pretul contractului.
    Cind se va termina contractul, abonatul va putea opta pentru variantele de grile existente la momentul respectiv.
    Unele scrisori au fost trimise gresit abonatilor existenti, al caror contract nu expira inca.
    Cel putin astea au fost explicatiile pe care le-am primit eu de la 08008-DOLCE.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down sint dezgustat de "dolce"

Quote Originally Posted by HarryE2007 View Post
    Cind se va termina contractul, abonatul va putea opta pentru variantele de grile existente la momentul respectiv.
    Unele scrisori au fost trimise gresit abonatilor existenti, al caror contract nu expira inca.
    eu am primit urmatoarea explicatie la 1931 cu redirectionare Dolce .. ca pina in data de 24 sept 2009 am dreptul sa aleg una din pachete (momentan am baza + hungarian),daca nu ,vor alege ei actualul pachet de3,9 euro+tva (fara TCM,VH1,Boomerang...tigania cu pachetul sport...jenant),desi sunt abonat RTC si am dolce de 1 an si 10 luni.sint dezgustat ...ca atunci cind m-am abonat am semnat pe o anumita grila de programe si care acum se modifica.RTC isi aroga acest drept sa modifice grila dupa 4 luni desi tu PF (persoana fizica aka persoana fraiera) semnezi contract pe min 2 ani cu ai.eu in viata de zi cu zi sunt agent de vanzari la o firma mare de mat de constr si fiecare contract cu fiecare firma/PF o negocieze cu termene si conditii de plata....reactia mea la Dolce ? ... am 6 ani de abo RTC si 1 an si 10 luni Dolce...voi renunta integral la ei cind fac 2 ani de Dolce.conform contractului se poate pe baza unei notificari scrise cu min 30 de zile inaninte de expirarea contractului cadru, care tot ei spun ca se prelungeste automat cu un an daca nu dai semn de viata.se cam numeste "japca la drumul mare" nu-i asa ?....ramine sa aleaga fiecare pentru el...eu renunt la ei... este doar parerea mea
    Last edited by karoly1975; 14th September 2009 at 22:37.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Am sunat si raspunsul e ...NU SE POATE

Quote Originally Posted by HarryE2007 View Post

Am sunat si d-ra (d-na ?) a negat ca ar exista o asemenea optiune chiar daca nu a expirat contractul . Daca n-as fi vazut care e reputatia ta as fi putut crede ca faci glume proaste sau lucrezi pt. ei... Asa ce sa cred?
    Cine mai incerca un telefon la 08008-DOLCE Poate deschidem un pools pe tema asta ...
    SkyStar1, SkyStar2 USB Plus, Humax Digi II+, Kaon (FocusSat) & Dolce, antenă mobila 1,4m, 63E-30W + antene fixe Dolce & Focus/Digi

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Din pacate cu noile pachete, au preluat "abrambureala" de la politicieni. Pacat...

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Multumesc romtelecom!

Quote Originally Posted by satcodx2002 View Post
    Am căzut şi eu victimă "ştirii" de pe hotnews conform căreia abonatii Romtelecom mai vechi platesc 4,9 Euro pt. Dolce si vor primi practic si canalele de filme in banii respectivi. Fals - acum platesc 3,9 Euro si daca nu trec la 4,9 (cat platesc cei care se aboneaza acum) vor pierde multe canale (MTv, VH1, Boomerang, AXN SCi-Fi, etc.). Adica, fara drept de apel, li se scot canale. Banuiesc ca in contract au avut grija sa aiba clauze beton, astfel incat sa faca ce vor pe banii nostri, fara sa putem sa-i dam in judecata. Protectia consumatorului doarme bine mersi, tot pe banii nostri. Dar sa mai ai si tupeul sa trimiti o scrisoare cu "multumiri" si "tinem cont de optiunile dv." e o nesimtire pe care numai in Romania o putem intalni. Mai mult, dau de inteles ca vor mai schimba canale, inlocuindu-le cu altele de aceeasi calitate. sau poate cu .. nimic, ca acum
    Pachetul de 2,9 Euro e suficient sa fie comparat cu cel de la Digi...ca sa se vada ca e un dezastru... nu are Nat Geo, nici macar Minimax pt. cei mici... Cai care au copii nici macar Disney (actual jetix) nu vor avea daca nu cumpara si pachetul Kids...
    De la nenorocitii astia asteptam si HD?! Nu ne putem astepta la aceeasi tactica?! ... va dam la pretul P, dupa m luni va scoatem cateva din canale....
    Nu c-ar fi ceilalti mai grozavi, dar macar sa nu pretinzi ceea ce nu esti

Astazi dimineata pe unul dintre receptoarele mele din abonament mi-au disparut si mie cele sase canale si pun mana pe telefonul fix bineintales si sun,imi raspunde un domn care ma redirijeaza dupe cateva minute bune de asteptare la o doamna,iar aceasta stimabila doamna imi explica de parca eu nu pricep ce vor cei de la dolce,ca cele sase canale disparute mie din abonament se regasesc in alt pachet cel de de 4,9 euro si daca doresc respectivele canale sa reinoiesc abonamentul ca voi avea 6 luni de abonament gratuit,etc.Fiind dimineata am avut rabdarea sa ascult si sa astept acele propuneri din partea lor pe care de alfel le-am si refuzat politicos spunandu-le intr-un final ca sant intr-o perioada foarte mare de criza si nu imi permit sa mai adaug inca un euro la servicile oferite de ei,mai mult decat atat daca nu imi sant repuse drepturile de vizionare a celor sase canale sant dispus sa renunt la toate servicile furnizate de catre ROMTELECOM.Dupa inca doua minute pus in asteptare stimata doamna imi reface abonamentul cu cele sase programe disparute ,fara acele trei STAR-uri si cu acelasi pret de 3.9 euroi.

PE ACEASTA CALE TIN SA MULTUMESC PENTRU BUNA COLABORARE A ROMTELECOMULUI CU UN CLIENT AMARAT!
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Banned Friend
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Salutare onorabililor,

Confirm cele afirmate de Piciul, fara sa fi citit ce a scris el am procedat si eu la fel si surpriza, am fost repus in drepturi imediat, deci contractul nu e chiar asa beton.

Respect,
    Udo

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

La fel ca la piciul , pe un receptor... dupa amiaza ii sun..
    SHALOM

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default oooops!!!!

salut
    nu prea am fost atent,dar imi da-ti fiori.
    Care canale au disparut din grila? eu am doua abonamente full,pe care se uita fica mea si soacra mea,eu digi ,deci despre ce canale e vb ca sa ma uit si sa-i inainte sa-mi dea ei ,si mai am si internet de la ei,mama lor de hoti si ....rile la toti.
    PS poate mau ars deja

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

cred ca daca tu ai full nu ai vazut asta
    doar cei care aveau baza au simtit asta dupa impartirea canalelor in pachetele
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by horatyu View Post
    cred ca daca tu ai full nu ai vazut asta
    doar cei care aveau baza au simtit asta dupa impartirea canalelor in pachetele
    INTR-O LUME NORMALA ASA AR TREBUI!
    Dar cu astia am mai avut de a face,astia sant in stare sa-mi faca un full mai mic,deci la ce canale sa ma uit

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ginu fraieru View Post
    Dar cu astia am mai avut de a face,astia sant in stare sa-mi faca un full mai mic,deci la ce canale sa ma uit

asta cu full mai mic mi-a placut la nebunie

nu au disparut canale inca la dolce ...ci doar s-au impartit in pachetele

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by horatyu View Post
    asta cu full mai mic mi-a placut la nebunie

nu au disparut canale inca la dolce ...ci doar s-au impartit in pachetele
    diseara o sa studiez problema,inainte de meciuri

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default dolce

Quote Originally Posted by ginu fraieru View Post
    AXN Crime, AXN Scifi, TCM, Vh1 , Sportklub...sper ca nu am uitat vreunul... .... ca o nelamurire..de ce nu au trecut la pachetul superior protv international sau eurochannel...si cele incriminate sa le lase in Variat....sunt curios cine ar fi facut gura pt canalele astea 2...
    Last edited by scorpyo; 1st October 2009 at 13:27.

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default ii sparg!!!

Quote Originally Posted by scorpyo View Post
    AXN Crime, AXN Scifi, TCM, Vh1 , Sportklub...sper ca nu am uitat vreunul... .... ca o nelamurire..de ce nu au trecut la pachetul superior protv international sau eurochannel...si cele incriminate sa le lase in Variat....sunt curios cine ar fi facut gura pt canalele astea 2...
    daca se iau de axn scifi au pus-o cu mine(fiimea),trec la digi,pt soacra-mea nu e problema atata timp cat estem telenovela la kanalD

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)