Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Espanyol - Real Madrid, inca o bila neagra

Impordonabil este ceea ce se intampla la Digi Sport. Espanyol - Real Madrid nu a mai fost transmis, iar ceea ce ne doare cel mai mult este faptul ca nimeni nu anunta nimic. Daca era vreo problema de satelit sau ceva de genul asta trebuiau sa anunte. Dar acest lucru nu s-a intamplat, deci meciul nu a mai fost transmis pentru simplul fapt ca NU AU MAI AVUT CHEF. Inca o bila neagra pentru cei de la DS, dupa multe altele. Faci promo la un meci si nu il mai dai deloc. Mie, mi se pare ca isi bat joc de abonati. RUSINE!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by terner View Post
    Impordonabil este ceea ce se intampla la Digi Sport. Espanyol - Real Madrid nu a mai fost transmis, iar ceea ce ne doare cel mai mult este faptul ca nimeni nu anunta nimic. Daca era vreo problema de satelit sau ceva de genul asta trebuiau sa anunte. Dar acest lucru nu s-a intamplat, deci meciul nu a mai fost transmis pentru simplul fapt ca NU AU MAI AVUT CHEF. Inca o bila neagra pentru cei de la DS, dupa multe altele. Faci promo la un meci si nu il mai dai deloc. Mie, mi se pare ca isi bat joc de abonati. RUSINE!
    Eu cred ca este din cauza vremii.In Spania este vreme urata,aseara in satul care locuiesc eu a cazut 43 de litri in 30 de minute insotita de grindina .S-a pus un strat de 10cm de gheata iar dimineata erau locuri inca mai era gheata, nu am vazut asa ceva in viata mea.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by clauditu View Post
    Eu cred ca este din cauza vremii.In Spania este vreme urata,aseara in satul care locuiesc eu a cazut 43 de litri in 30 de minute insotita de grindina .S-a pus un strat de 10cm de gheata iar dimineata erau locuri inca mai era gheata, nu am vazut asa ceva in viata mea.
    Hai ca ai zis-o. Mor de ras...Tu nu intelegi ca inainte sa se termine meciul Getafe-Barcelona au zis sa mutam pe DS+ ca vor transmite Espanyol- Real.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pe dracu, meciul este transmis de n+1 de posturi TV

eu am prezis acum cateva saptamani, ca DigiSportu o sa bata joc de meciurile
    a cumparat o gramada, dar transmite aleator ce vrea sefu

mai bine lasa drepturile la evrei, si cei 200de abonati erau multumiti
    acum a dat si bani si pierde si abonati

o alta observatie:
    de ce [email protected] mea afisati minutul si scorul la meciurile de handbal?
    asta nu dauneaza audientei? lasati omu sa se uite la tot meciul!
    de ce sa afle rezultatuu,
    dar la fotbal nu se poateeee?
    DIGIBOX HUMAX-I; AzBOX HD; 1.8m parab.;18Strong; Motech, SS2

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

cred ca sunt probleme pe satelit ceva ... si meciul Getafe - Barcelona s-a tot intrerupt ...
    oricum, la altii se vede, deci ceva local

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Angry

au cumparat drepturile k sa se uite doar ei la meci si ne face Ivanovici un rezumat dupa ce se termina meciul.....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

off-topic..... ma invatza si p mn cineva cum sa vad ntv d la turci p un otibox hdcx....

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Quote Originally Posted by reffone View Post
    cred ca sunt probleme pe satelit ceva ... si meciul Getafe - Barcelona s-a tot intrerupt ...
    nu-i nici o problema e min 82 scorul e 0-2 meciul se joaca,e live pe sport1 sk

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by reffone View Post
    la fel a fost si la espanyol-real m. mici dar suparatoare intreruperi...
    Rapidist pur singe...

Junior Member Teacher
    UNDEVA PRIN ..STRAINI...pe langa studiorile Rai
    Posts Thanks / Likes

Default transmisie alternativa?

Ciudat ca au intrat cu transmisia din primera peste Lazio-juve cu comentariu si cu sigla ..Digisport plus cand dincolo e handbal in...premiera...cu sigla digisport...! deci plusul unde e cu meciul din primera ? Sau inregistreaza comentariul ptr premiera? Si vremea ce importanta are ? ca am vazut realul si pe albanezi , si pe italieni sau sa oprit satelitul pana in tara? Parerea mea ca inca incearca ..fac probe dar ar trebui sa invete din mers ca incet incet criticile se aduna...
    Last edited by drag16; 13th September 2009 at 00:24.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Dragii mei,eu cred ca cei care au probleme sunt cei de la DIGI pt ca problemele au inceput inca de la meciul Dortmund-Bayern cu mici intreruperi dar acceptabile insa ce s-a intamplat la Getafe-Barcelona este de necrezut si cred ca daca se transmite Espańol-Real cred ca se intampla la fel de aceea au ales sa nu mai transmita meciul pt ca eu unul care nu sunt deloc fan Dinamo am ales sa ma uit la Dinamon pt ca pe Digi Sport erau desene animate nicidecum fotbal

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

iarasi va veni cineva sa ne spuna ca s-au trimis cheile aiurea pe la altii, ascuzand sub covor mizeria din propria ograda!

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Pe tp-ul 13 cred ca sint trei canale service de ce nu le folosesc alea daca tot au drepturile si asa cum ne supara antena 1 cu banda aia cu sms-uri nu m-ar supara o banda pe digi sport gen muta pe canalul x or y ca e live meciul cutare ... ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

ce mi-a placut la antena 1 in seara asta a fost faptul ca au afisat din cand in cand pe ecran, scorul si echipele care joaca, cu multitudinea de publicitate aferenta, insa macar s-au straduit sa faca acest lucru, ceea ce la DS inca nu se practica!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)