Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pentru microbisti

Salutare tuturor membrilor , mi-am deschis un bar sportiv si as avea unele intrebari la care se poate sa aveti raspunsurile :

1. Ce DTH transmite campionatul italiei ? Inainte era Boom , dar de anul acesta nu cred ca mai e , ori nu am fost eu atent , ori chiar nu mai transmit , asa ca ce alta solutie as mai avea sa pot pune in bar meciurile din Serie A ? Ce DTH ar fi mai accesibil la pret si sa fie si comentariul macar in engleza ?

2. Se poate face abonament la Premiere Sport Portal ? - aici ma refer daca ei accepta clienti din Romania .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Inzaghi View Post

1. Ce DTH transmite campionatul italiei ? Inainte era Boom , dar de anul acesta nu cred ca mai e , ori nu am fost eu atent , ori chiar nu mai transmit , asa ca ce alta solutie as mai avea sa pot pune in bar meciurile din Serie A ? Ce DTH ar fi mai accesibil la pret si sa fie si comentariul macar in engleza ?
    Digi Sport transmite campionatul Spaniei, Italiei, Germaniei si doua optiuni din campionatul Anglie plus alte competitii sportive importante. Concluzie ai nevoie de Digi TV.

2. Se poate face abonament la Premiere Sport Portal ? - aici ma refer daca ei accepta clienti din Romania .
    Poti sa-ti faci abonament la Sky DE ( Premiere ) dar nu stiu cat de legal este sa transmiti emisiunile lor intr-un loc public.

De aici poti cumpara cardul de Sky DE.
    http://www.satmedia.ro/Cartele/Premiere.html

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Poate nu am fost atent , desi sunt fan infocat AC Milan si am verificat cand au fost meciuri , dar Digisport NU transmite campionatul Italiei , doar pe cel al Spaniei , si Eurosport2 pe cel al Angliei , isi fac si reclama cu campionatul Spaniei la greu , cu cel al Italiei nu am vazut nici un promo sau vreun meci .

Cat despre Premiere , eu cred ca e legal sa transmit in spatiul public doar Premiere Sport Portal , cei de la Wetpunkt ( casa de pariuri si bar ) transmit , e super sub-canalul Konferenz , atunci cand e seara Champions League .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daca tot esti fan infocat AC Milan, sambata 12 sept. de la ora 19:00 live pe DigiSport, Livorno - Milan si de la 21:45 Lazio - Juve.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

AC Milan a fost singura echipă care a fost televizată pe Digi Sport n ambele etape care s-au disputat n actualul campionat. Nu ai fost tu atent.

Ct despre Wettpunkt, ţine cont că e firmă nemţească la origine. Nu ştim ce nţelegeri şi ce abonamente au făcut ei n Germania, dar dpdv legal sunt sigur că nu au voie. Acum că Wettpunkt are garanţia că nu i va ntreba nimeni de sănătate, e altă poveste.

LE: vezi că există şi un al doilea program, Digi Sport Plus. Probabil tu te-ai uitat doar pe Digi Sport.
    Last edited by *Victor*; 8th September 2009 at 01:52.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Salutare tuturor membrilor , mi-am deschis un bar sportiv si as avea unele intrebari la care se poate sa aveti raspunsurile :

Daca ai pe cineva in Italia poti sa faci un abonament la Sky Italy si ai posibilitatea sa vezi toate meciurile in direct.Campionatul italian mai este transmis si de Digitalb (Albania).Si daca esti un suporter milanist vezi ca albanezii au si Milan Chanel
    Resita,DM500s + HH Strong 2100 + offset 0.9 m

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Daca ai pe cineva in Italia poti sa faci un abonament la Sky Italy si ai posibilitatea sa vezi toate meciurile in direct.Campionatul italian mai este transmis si de Digitalb (Albania).Si daca esti un suporter milanist vezi ca albanezii au si Milan Chanel

Eu ma refeream la programe TV care pot fi rulate pe TV in bar , sa vada omul meciurile , ma indoiesc ca pot pune Sky Italy in bar , nu cred ca iti dau voie .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nu stiu cit de lagala sau ilegala este treaba dar eu cred ca daca platesc un abonament la un dth pot sa pun televizorul unde vreau eu ,chiar si in fata blocului, si sa ma uit cu prietenii la un meci sau la un film.Ca sa fi sigur ca este legal ia legatura pe forum cu userul yanq
    Resita,DM500s + HH Strong 2100 + offset 0.9 m

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Sky

Apropos de meciuri in locurile publice,am vazut asta vara terase pe malulul marii negre (nisipurile de aur) care dadeau meciuri de pe sky sports si aveau un banner la intrare cu logoul televiziunii. Ma intreb cat de legal este,daca platesc ceva in plus fata de abo oficial,avand in vedere ca na,sunt in afara zonei de copyright....
    Per aspera ad astra !

Vu+ solose v2, Emme esse 115cm, Technisat 33cm, Triax td-78, Sky Zone 2 Triax Dish, Digipower HH SG2100

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Si in Timisoara e o pizzerie unde patron este un italian (vis-a-vis de Hotel Continental). Pe perete in/pentru vazul tuturor clientilor e un LCD pe care ruleaza toata ziua Sky Sport 1... Italia.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Inzaghi: citeşte şi articolele următoare ca să ai un punct de reper:

http://economie.hotnews.ro/stiri-med...-euro-2008.htm

http://www.bizcity.ro/marketing/euro...-tv-39694.html

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

...Cat despre Premiere , eu cred ca e legal sa transmit in spatiul public doar Premiere Sport Portal , cei de la Wetpunkt ( casa de pariuri si bar ) transmit , e super sub-canalul Konferenz , atunci cand e seara Champions League .
    Deci in germania, la premiere sport portal inainte sa devina sky, un prieten grec al meu platea pt difuzare in restaurant 1400 sau 1800 euro pe an; posibil sa se ia si dupa locurile din local si posibil ca in romania sa nu ai nevoie de absolut nimic.

bafta
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Si eu consider ca trebuie sa te lase sa pui la bar , Sky sau ce ai chef , si in Turcia si in Grecia , orice terasa avea SKY UK , ma gandesc ca nu mergeau toti pe blat sau cu Dreambox-uri .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

In Cluj sunt cu tupeu si merg pe Dream-uri baietii .

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Deci SKY Germany sigur nu se poate abona legal in afara Germaniei.
    Si banuiesc ca la fel e si la ceilalti mari provideri europeni.
    Daca ar fi asa toti nemtzii s-ar abona la Digi si ar vedea Bundesliga pe "nimic", iar SKY ar emigra in Congo.
    Pentru Germania ofera posibilitatea de a viziona SKY Sport in baruri sub numele de SKY Sportsbar cu licenta.
    Pretul se orienteaza dupa marimea barului si tipul contractului cu SKY(prepaid, durata 6-24 luni,etc).
    http://www.sky.de/web/cms/de/faq_bar.jsp
    Ce se intimpla in Turcia, Grecia sau in general dincolo de Carpati...e "estul salbatic".
    Dar atentie ca daca se ambitioneaza, ajung si acolo si va taraie prin tribunale pina va falimenteaza.

PS: cei care intotdeauna vor sa aiba ultimul cuvint, sa bage in seama ce am scris cu rosu. Multzam.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)