Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Probleme cu AKTA...

Am un receptor Opentel dcs 3000v de la fostul maxtv-acum akta si problema mare ar fi ca am o gramada de canale care nu-mi intra desi imi apare semnal...Este vorba de canalele de pe 12265 H,Sirius,27500...-hallmark,movies24,tmc,jetix..etc.Cateodata imi merg vreo 3-4 zile dupa care 2-3 saptamani pauza.Care sa fie cauza?va multumesc,
    PixxPlus,Opentel DCS3000V,PowerboxTVcabo

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

posibile cauze:
    - antena dereglata
    - lnb defect

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default @adrianoM

Subscriptie la zi ai? Altfel, sa stii ca si noi vedem cate ceva din-cand-in-cand free de la AKTA, dar cel mai des NU.
    Sanatate!
    Amiko Alien + 1,15 Al [13E-4,8E-0,8V] pe suport TRIAX + Kathrein CAS60 [5V] + 40"HD Blaupunkt + 43"UHD LG

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Muta intii pe un canal necodat ( Taraf, Etno sau Akta Info) si daca deschide aceste canale problema e de la subscriptie si suni la 0215891111 sa-ti dea o reactivare. Daca nu deschide nici necodatele problema poate fi de la semnal (LNB sau antena dereglata).
    Succes!

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mateda View Post
    Subscriptie la zi ai? Altfel, sa stii ca si noi vedem cate ceva din-cand-in-cand free de la AKTA, dar cel mai des NU.
    Sanatate!
    adica mai platesti abonament la ei? nu de alta dar dupa data de 10 ale fiecarei lunii programele atka merg fta pt o perioada,atunci activeaza ei cardurile ...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ia_ro View Post
    posibile cauze:
    - antena dereglata
    - lnb defect
    da cam astea ar fi probleme daca nu iti deschide nici programele necodate
    DM 600 PVR, DM 500 HD , Toroidal 0.9m , SkyStar 2 ,
    Opticum 4000a , Kaon , Opticum 4100TSCR.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

[quote=cocean;787640]da cam astea ar fi probleme daca nu iti deschide nici programele necodate[/qu va multumesc pt ajutor!deci toate celelalte de pe sirius merg 100% si am subscriptia la zi...Nu pot suna pt ca am antena in afara Romaniei...Am folosit un alt receiver-Topfield(al unui prieten) si cu asta merg.
    PixxPlus,Opentel DCS3000V,PowerboxTVcabo

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Quote Originally Posted by cocean View Post
    da cam astea ar fi probleme daca nu iti deschide nici programele necodate[/qu va multumesc pt ajutor!deci toate celelalte de pe sirius merg 100% si am subscriptia la zi...Nu pot suna pt ca am antena in afara Romaniei...Am folosit un alt receiver-Topfield(al unui prieten) si cu asta merg.
    Nu te simti complexat ca esti afara din romania,nu are nimic de-a-face cu asta,nu trebuie sa le spui tu la tel unde o ai,stai linistit,cred ca cel putin 40% ca sa nu zic mai mult din abonatii tutror providerilor de dth din romania sint afara tarii.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Opentel 3000

Quote Originally Posted by adrianoM View Post
    Am un receptor Opentel dcs 3000v de la fostul maxtv-acum akta si problema mare ar fi ca am o gramada de canale care nu-mi intra desi imi apare semnal...Este vorba de canalele de pe 12265 H,Sirius,27500...-hallmark,movies24,tmc,jetix..etc.Cateodata imi merg vreo 3-4 zile dupa care 2-3 saptamani pauza.Care sa fie cauza?va multumesc,
    Trebuie schimbat softul pe receptoarele Opentel seria 3000 si merge totul perfect!
    Stau la dispozitie cu placere pentru a va oferi soft si loader!Astept PM !

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Sfat comercial si tehnic: Schimba-ti urgent subscriptia cu un alt operator si spune-i la AKTA: RIP. Este de preferabil sa alegi un operator care este la 1W, ca in viitorul apropiat aceasta pozitie va fi la fel de importanta ca si cum este momentan 19.2E respectiv, 13E.

Vorbind la modul general, nu-i inteleg pe aceeia care au cate ceva habar de ce insemna calitate/receptie sat si totusi fac abonamente la un operator care transmite programele parca intentionat cu modul "prin ceata" activat.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tylk View Post
    Sfat comercial si tehnic: Schimba-ti urgent subscriptia cu un alt operator si spune-i la AKTA: RIP. Este de preferabil sa alegi un operator care este la 1W, ca in viitorul apropiat aceasta pozitie va fi la fel de importanta ca si cum este momentan 19.2E respectiv, 13E.

Vorbind la modul general, nu-i inteleg pe aceeia care au cate ceva habar de ce insemna calitate/receptie sat si totusi fac abonamente la un operator care transmite programele parca intentionat cu modul "prin ceata" activat.
    ce va mai place sa laudati digi...uite ca eu unul, sunt abonat akta, si cu toate problemele care le are, tot nu as renunta la el pt digi...nu stiu de unde vedeti atata perfectionalitate pt digi asta...nu zik ca nu e un dth bun, dar prea il laudati...
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Man, nu inteleg de ce te agiti?! Cine a scris de Digi?....sincer eu ma gandeam la Canal Digital Nordic.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tylk View Post
    Man, nu inteleg de ce te agiti?! Cine a scris de Digi?....sincer eu ma gandeam la Canal Digital Nordic.
    aaa...eu credeam ca te refreai la mutarea upc-ului pe 1W...dar merge si canal digital nordic
    numai bine si sanatate!
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)