Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Moderator Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Mytheatre si telecomanda ss hd2

Poate cineva sa ma lamureasca cum se poate folosi in mytheatre telecomanda de la ss hd2?Mersi mult!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nickey4321 View Post
    Poate cineva sa ma lamureasca cum se poate folosi in mytheatre telecomanda de la ss hd2?Mersi mult!
    Se seteaza in girder ... am folosit acu vreo 4 ani o telecomanda pe ss2 cu mytheatre dar nu era telecomnda de ss2 era ceva empiric.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

In principiu nu prea bine. Cred ca am făcut 100 de teste; nu o sa poți folosi o parte din taste pt ca sunt identice;singurul lucru care poti sa-l faci folositor cu girder este sa setezi butonul de power; restul te duci pe shortcut key in MyTheatre si modifici tastele ( atentie tastele apasand pe butoanele de la telecomanda); dar ai grija cum mapezi sa nu suprascii o tasta la 2 comenzi; eu am testat fiecare tasta in Start Menu\Programs\Accessories\Accessibilitysi\On-Screen Keyboard dupa ...

asta a fost ff neconvenabil pt mine pt ca eram invatat si cu comenzile rapide din tastatura; si acum sunt vraiste;

daca e ceva neclar intreaba;

problema este ca telecomanda se instaleaza ca o tastatura hid; daca s-ar fi instalatg ca un dispozitiv hid atunci era simplu de remapat cu girder sau hip sau ...

Ultima idee pe care inca nu am testato este cu autohotkey, sau QuickMacros teoretic, din ce am citit, aplicatiile astea asta ar putea sa faca un row input si dupa un low level hook, zic teoretic pt ca daca merge sigur fac alceva intucat confor windows api in momentul in care poti identifica tastatura (row input) nu mai poti opri mesajul(low level hook) (applicatiile primesc deja key strock ) .... ideea ar fi sa identifici la care tastatura s-a apasat, sa opresti mesajul, sa rescri key sau sa rulezi o comanda ...

Altfel daca versiunea 1 nu te deranjaza ff tare atunci ai scapat.
    Daca ai timp de joaca, testeaza varianta 2 , si anuntama si pe mine.
    With love,
    Arcan

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)