Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Tipuri de paneluri si rezolutii HD.

Propun acest thread intrucat am observat , ca acest subiect preocupa pe multi....Eu incep discutia despre tipul de paneluri si preturile lor. Sunt cunoscute urmatoarele tipuri de LCD: TN , IPS , MVA ,PVA ...LINK :
    http://en.wikipedia.org/wiki/Thin_fi...rystal_display

cine detine tipo LCD descrise este rugat sa posteze pareri si preturi ,bazate pe diferenta constructiva...bineanteles se discuta despre contraste , sistem de iluminare ,anduranta ,etc

si PLASMA:

http://en.wikipedia.org/wiki/Thin_fi...rystal_display

si aici tot pareri si preturi , definite pe variante constructive nu pe dimensiuni (diagonale) , decat daca dimensiunea este relevanta in comparatie....Aici problema apare la anduranta si consum de energie.... Hei rup , sa purcedem la drum !
    Last edited by bobbob; 5th September 2009 at 16:23.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Este absolutul azi, ceea ce ceri. Un test de acest gen nu poti sa-l faci din concluzii si pareri partiale sau nedefinitive. In primul rand pentru ca omenirea inca nu cunoaste standardele televizive si constructive in vigoare. Daca dam o roata prin NET ne vom da imediat seama ca inca nu sunt recunoscute standarde vechi, ca sa nu mai vorbim de nou, cu toate ca in acelasi timp beneficiem in mod direct sau indirect de formele originale. Ceea ce tu doresti este legat de un sistem complex, chiar imposibil de realizat.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by le099 View Post
    Este absolutul azi, ceea ce ceri. Un test de acest gen nu poti sa-l faci din concluzii si pareri partiale sau nedefinitive. In primul rand pentru ca omenirea inca nu cunoaste standardele televizive si constructive in vigoare. Daca dam o roata prin NET ne vom da imediat seama ca inca nu sunt recunoscute standarde vechi, ca sa nu mai vorbim de nou, cu toate ca in acelasi timp beneficiem in mod direct sau indirect de formele originale. Ceea ce tu doresti este legat de un sistem complex, chiar imposibil de realizat.
    Nu este vb.de un test , este vb. de o discutie cu "soriceii" de pe site de care ti-a fost dor ....si cred ca exista multe minti luminate pe aici care sa explice tipurile de paneluri : LCD ,OLED, PLASMA SI derivatele constructive...un exemplu este "vasile"....Domnule "le099" , daca ai cunostinte referitoare la tema propusa , te rog sa postezi.....

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bobbob View Post
    Nu este vb.de un test , este vb. de o discutie cu "soriceii" de pe site de care ti-a fost dor ....si cred ca exista multe minti luminate pe aici care sa explice tipurile de paneluri : LCD ,OLED, PLASMA SI derivatele constructive...un exemplu este "vasile"....Domnule "le099" , daca ai cunostinte referitoare la tema propusa , te rog sa postezi.....
    Atata timp cat deschizi o conversatie legata de aceste componente, automat devine un test facut la "os", cu pro-urile si contra finale.
    In caz ca nu doresti ceva testat iti pot procura mii de link-uri legate de caracteristici. Despre mintile luminate am un dubiu mare. Aceste minti le poti numara pe degetele unei maini, unde iti mai raman si ceva degete libere, unde "vasile" nu exista Domnule "bobbob".

O zi buna si succes in proiectul dumitale.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by le099 View Post
    Atata timp cat deschizi o conversatie legata de aceste componente, automat devine un test facut la "os", cu pro-urile si contra finale.
    In caz ca nu doresti ceva testat iti pot procura mii de link-uri legate de caracteristici. Despre mintile luminate am un dubiu mare. Aceste minti le poti numara pe degetele unei maini, unde iti mai raman si ceva degete libere, unde "vasile" nu exista Domnule "bobbob".

O zi buna si succes in proiectul dumitale.
    Esti extraordinar de transant , nu stiu ce spirite te domina...dar sigur locuiesc in tine...poate mi-l prezinti pe skaraotzky...Apropo nu este "proiect" , esti pretentios....
    Last edited by bobbob; 8th September 2009 at 16:53.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bobbob View Post
    Esti extraordinar de transant , nu stiu ce spirite te domina...dar sigur locuiesc in tine...poate mi-l prezinti pe skaraotzky...Apropo nu este "proiect" , esti pretentios....
    Am devenit cumva, fara sa-mi dau seama o problema a ta sau......., pentru tine? Ma cam atingi si............... nu am chef de tine..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)