Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Default DM500 - card local Connax si Card Viacces in Phoenix

Deoarece la tvrHD se anunta ceva meciuri, iar pana acum TVRHD il deschideam pe PC cu placa skystar si phoenix cu newcs(mergea perfect) iar mai nou prin haducam dar cardurile venind din hop2-3 aveam blocaje, vreau sa bag cardul TVR la DM500 prin phoenix eventual sa mai vada si altii care folosesc haducam.

Treaba este ca am mai incercat varianta asta Pocus in local +TVR in phoenix dar cum mutam antena pe eutelsat w2 se bloca cccam-ul.
    Nu am idee ce trebuie sa fac, poate nu am configurat bine cccam.cfg si deasemenea nu folosesc fisierul cccam.prio

Asa ca rugamintea mea este daca poate cineva sa posteze cum trebuie sa fie configurat cccam.cfg sau alte setari necesare.
    Multumesc.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pytonu View Post
    Deoarece la tvrHD se anunta ceva meciuri, iar pana acum TVRHD il deschideam pe PC cu placa skystar si phoenix cu newcs(mergea perfect) iar mai nou prin haducam dar cardurile venind din hop2-3 aveam blocaje, vreau sa bag cardul TVR la DM500 prin phoenix eventual sa mai vada si altii care folosesc haducam.

Treaba este ca am mai incercat varianta asta Pocus in local +TVR in phoenix dar cum mutam antena pe eutelsat w2 se bloca cccam-ul.
    Nu am idee ce trebuie sa fac, poate nu am configurat bine cccam.cfg si deasemenea nu folosesc fisierul cccam.prio

Asa ca rugamintea mea este daca poate cineva sa posteze cum trebuie sa fie configurat cccam.cfg sau alte setari necesare.
    Multumesc.
    cardul de tvr hd nu merge in cccam direct,asta din ce stiu eu
    dar eu am pocus+tvr pe dm 500 cu gbox.

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Atunci sa fiu mai clar.
    Cardul de TVR va sta in sharing pe DM500 cu toate ca cccam nu stie sa faca lumina. In schimb pot sa fac o linie F in cccam.cfg cu pereche in haducam care sigur deschide TVRHD.
    Intrebarea era de ce se blocheaza cccamul daca bag cardul tvr in phoenix. Daca-l bag in local nu cred ca sunt probleme .
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)