Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Champions league hd la tvr

http://www.gsp.ro/gsp-special/media/...hd-153479.html

TVR va transmite aproape 30 de meciuri din Liga Campionilor, toate īn sistemul High Definition, primul va fi Sevilla-Urziceni, pe 15 septembrie

Īncepe nebunia meciurilor din Liga Campionilor! Postul public de televiziune va transmite īn sezonul 2009-2010 cea mai importantă competiţie intercluburi din lume. Transmisiile vor fi īn cel mai performant sistem, High Definition. Este pentru prima cīnd o televiziune din Romānia produce un astfel de eveniment īn acest sistem. TVR a īnchiriat un car de trasmisiuni de la PlazaMedia din Germania īn urma unei licitaţii internaţionale, care a costat peste 5 milioane de euro, cu 15 camere de transmisie.

Transmisii TV - net - telefon
    "Efortul financiar a fost foarte mare, e vorba de cīteva zeci de milioane de euro. Toţi romāni merită să vadă la ei acasă, indiferent unde ar locui, aceste mari vedete ale fotbalului mondial. Aveam o datorie de onoare faţă de ei şi am ales cea mai importantă competiţie", a precizat Ionel Stoica.

Andi Vilara, unul dintre oamenii din echipa de Liga Campionilor a TVR, a spus că, este pentru prima dată cīnd se īncearcă transmisia meciurile live pe internet şi telefonie mobilă. "TVR acordă o atenţie foarte mare acestei competiţii. Facem eforturi pe trei căi, īn primul rīnd obligaţiile de televiziune, pentru efectuarea transmisiunilor pe internet şi pe telefonie mobilă", spune Vilara.

Ce meciuri transmite TVR:
    GRUPE - 12 meciuri (prima opţiune meciurile disputate de Unirea Urziceni)
    OPTIMI - 8 meciuri
    SFERTURI - 4 meciuri
    SEMIFINALE - 4 meciuri
    FINALA

Echipa TVR pentru Liga Campionilor:
    - Ionel Stoica
    - Emil Hossu-Longin
    - Marian Olaianos
    - Bogdan Tomulică
    - Andi Vilara
    - Cristian Mīndru
    - Tudor Furdui
    - Narcis Selaru
    - Dragoş Bocanaciu
    - Mihnea Ionescu

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Daca va transmite la fel ca si in play-off fara grafica si scor, atunci nu doresc sa privesc asemenea meciuri, mai bine mai uit la altii care transmit cel putin decent partidele din Champions League.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Smile

pai eu cred asa o sa transmita nu ia vazut si la meciul poli-vfb?se discuta aici http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=99765 grafica aia costa si de unde banii din ca tvr-ul e sarac,abonamentul e prea mic apropo cit mai e?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariuss View Post
    pai eu cred asa o sa transmita nu ia vazut si la meciul poli-vfb?se discuta aici http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=99765 grafica aia costa si de unde banii din ca tvr-ul e sarac,abonamentul e prea mic apropo cit mai e?
    Ce sarac...cand se ei sunt finantati de po....tia Romaniei + $ din publicitate.
    "Success is not finale, failure is not fatale, is the courage to continue that counts."

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

15 lei pe luna e abonamentul la TVR, care se plateste in factura de electricitate

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

si ce echipa de comentatori au....numai unul si unul, in frunte cu ionel stoica...de asta si uitasem..il credeam impaiat la antipa.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)