Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Disney channel

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Disney channel

Din 15 septembrie se lanseaza si in Romania , oare e vreo sansa sa intre si la Digi . Eu cred ca pentru 2 lei in plus la abonament ar pute fi introdus (sau chiar intr-un pachet separat , poate si cu Boomerang ) . Problema este ca de acum trebuie sa mai fac alt copil caci de cand am asteptat un post cu desene mai de soi a mea fetita deja a crescut si n-o mai intereseaza desenele .!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Se lansează prin transformarea lui Jetix. Deci va intra, de voie, de nevoie.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Din 15 septembrie se lanseaza si in Romania , oare e vreo sansa sa intre si la Digi . Eu cred ca pentru 2 lei in plus la abonament ar pute fi introdus (sau chiar intr-un pachet separat , poate si cu Boomerang ) . Problema este ca de acum trebuie sa mai fac alt copil caci de cand am asteptat un post cu desene mai de soi a mea fetita deja a crescut si n-o mai intereseaza desenele .!
    Sa nu crezi ca e ceva deosebit cu canalele astea Disney...
    Aceleasi bombe si rachete si violente mai ales cu singe ca la Jetix sau CN.

Daca vrei desene pentru copii, cauta pe 28 est, ai acolo Pop sau POp girl cu variantele lor, ai Nick sau Nick junior.

Acolo sint desene linistite, cu lucruri normale pentru copii.
    Si mai ai avantajul ca prinde si gustul pentru engleza... scapi de meditatii.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Daca-i prea multa vorbarie n-o sa inteleaga nimic si se va plictisi . Oricum , desene i-am descarcat destule de pe net insa e mai greu cu redatul la DVD cu care nu prea se descurca asa ca pentru mine era mai comod cu tv-ul , apasa un buton si gata . Asta cand am de lucru si n-am timp de ea .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default DDtv

Mai bine te uiti la DDTV,daca vrei ca,copilul tau s-a vada desene animate adevarate!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Subiectivism. Desenele Tom&Jerry si Bugs Bunny cred ca sunt la fel de agresive ca desenele de azi. Si acolo numai violenta vezi ... Deci deoarece tu nu te ai transformat intr-un ucigasi in serie crezi ca sunt bune. Eu zic ca nici copii de azi nu se transforma in ucigasi de serie. Pana la 10 ani sa se uite la Minimax, Baby TV si Pop dupa aia poate sa vine CN ... Totul depinde de cum cresti TU copilul si nu de ce se da la TV. Pentru ca daca TV-ul este ceea ce dicteaza comportamentul copilului tai cred ca ai spus totul despre ce fel de parinte esti ...

Si oricum cred ca Jetix transmite in acest moment desene mai blande decat CN si cu faza ca preia Disney vor incepe sa transmita si desene clasice Disney cat si seriale mai noi, insa de calitate Disney (Timon & Pumba, Emperor's New Groove etc). Este binevenit aceasta preluare. Si cine crede ca este numai o preluare la canalul Jetix si continutul nu se va schimba greseste enorm.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Dupa cum bine ati putut observa Disney la nordici (Canal Digital), este chiar bun, fara filme violente si productii moderne cu Mickey.
    P.S.
    In afara de Showtime, Canal+ Action, History HD pe 1Wma mai uit cu juniorul si pe Disney. Sa nu neglijam NickJunior, BabyTv sau JimJam.

Stiu si ca la aceste canale au acces dor cca 10% din forumisti, sincer imi pare rau de ceilalti, nu stiu ce anume pierd.

de Zen TV ce parere aveti? Hm..?! care coloana sonora va place mai mult?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tylk View Post
    .
    .
    .
    Stiu si ca la aceste canale au acces dor cca 10% din forumisti, sincer imi pare rau de ceilalti, nu stiu ce anume pierd.
    ...
    ...si de unde ai statistica

Pe de alta parte, chiar mi-e mila de cei ce condamna(in necunostiinta/ dezinteres/ lipsa de plozi) canalele Disney(Toon Disney/ Playhouse Disney/ Disney Channel/ Disney Cinemagic/ Disney XD).
    In ceea ce priveste violenta la TV, macar pt. micutii vostrii, evitati canale gen Cartoon Network/ Jetix si Minimax.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Salut!
    Deductie simpla, din postarile pe cere le face "marea masa" in legatura receptoarele oficiale, de multe ori aiurea si fara un fundament, iar pe de alta parte este cercul "resrans" al acelorasi useri "normali" di ariile tehnice ale forumului.

Unii= acei oameni privilegiati care au investit di pur hobby in aparatura de receptie de satelit, detin cel putin un Dream (sau alternativa) si alte receptoare, au antena mobila, conexiune la net si sunt educati.

Restul= Au doar abonament si receptorul de la operator, pun intrebari de 2 lei care se rezolva printr-un apel la relatii clienti, nu doresc sa investeasca ridica in slavi operatorul la care sunt abonati fara sa stie ce este si la altii, nu au vazut in viata lor grila de programe C+, Sky..etc.
    Acestia pun intrebari de genul Playhouse este in grila lui Dolce sau Digi?

Sincer mi-a placut dezbaterea dintr-un alt topic in care se diseca transmisia HD al TVR-ului, unde se comenta si receptia paralela pe Sat1. Majoritatea habar nu au ceea este Sat1 sau HD si posteaza pe aici.

Am deviat urat de la subiect, inteleg ca-i criza dar nici asa!

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Disney Channel Romania va fi o combinatie intre desene clasice si desene noi. Eu cred ca va fi un succes enorm in Romania. Ceea ce ma bucura este faptul ca au achizitionat brandul JETIX. Daca nu se intampla asa, probabil aveau probleme la distribuire

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

La ora 6:00 Jetix România s-a transformat în Disney Channel. Să le dorim succes şi să avem parte numai de programe bune!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Disney Chanel

Au aparut cele doua Disney Chanel pentru Ro si CE complet diferite ca program una de alta
    visionare placuta

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Tocmai m-am uitat cateva minute la mult doritul Boomerang:

Primul episode Popeye:
    Brutus se bate cu Popeye si un tip in loc sa le separe face profit vinzand bilete la meci ...
    Al doilea episode:
    Brutus iarasi se bate cu Popeye pentru Olive, opreste caruselul pentru Olive, Popeye fumeaza de la cap coada in desene, Popeye distruge parcul de distractie etc ...

Urmeaza Jhonny Bravo in program

Intre timp pe Disney merge un episode din Kim Posible (sau ceva asa) in care ei incearca sa salveze un coil adicted de jocuri pe PC, morala fiind ca nu e bine sa stai tot timpul langa PC ....

Eu cred ca Boomerang este la fel de daunator ca si CN sau restul ... Si Disney Channel are grila schimbata fata de Jetix, si oricum in marea majoritatea serialelor Disney este acolo morala povestii ceea ce nu vezi nici la Tom si Jerry, nici la Popeye si nici la Jhonny Bravo ...

Cu Disney avem implinit o dorinta, ca si desenele moderene de la Disney sunt de calitate Disney: fun si cu morala ...

Oricum raman la ideea originala: de parinte depinde la ce se uite copilul, si cum este crescut si nu TV-ul.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk View Post
    Tocmai m-am uitat cateva minute la mult doritul Boomerang:

Primul episode Popeye:
    Brutus se bate cu Popeye si un tip in loc sa le separe face profit vinzand bilete la meci ...
    Al doilea episode:
    Brutus iarasi se bate cu Popeye pentru Olive, opreste caruselul pentru Olive, Popeye fumeaza de la cap coada in desene, Popeye distruge parcul de distractie etc ...
    Sa intelegem ca nu te-ai batut niciodata cu colegul de clasa? Ai demonstrat exact ceea ce vroiai sa combati

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by medias71 View Post
    Au aparut cele doua Disney Chanel pentru Ro si CE complet diferite ca program una de alta
    visionare placuta
    au schimbat frecventa la disney romania sau de la ei se vede ecranu negru?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)