Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default vreau parerea voastra...

Salutari....
    am gasit pe forumuri un SkystarHD...cu adaptorul common interface...la un pret convenabil...din discutiile de pe-aici, de anul trecut concluzia era ca suportul driverelor oferit de Technisat lasa de dorit....

sant curios daca acum dupa un an driverele au ajuns la o maturitate, daca exista eventual vreo unul patch-uit....intr-un cuvant daca se poate folosi aceasta placa, fara sa fac peri albi...mai multi decat am deja....

mentionez ca este varianta "mai lata", identica la forma cu SS2 ver.2.3...
    bineinteles ca mi-ar placea mai mult un TT 3650 CI usb HD, dar nu stiu de unde sa il iau.....

Nu am decis nimic inca, dovada a increderii pe care o am in utilizatorii acestui forum...

Va multumesc....
    Teach me...please !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ai niste informatii gresite. Faptul ca x sau y nu stie sa foloseasca o placa skystar nu trebuie sa te descurajeze. Gasesti drivere pe pagina producatorului. Chiar de curand au scos drivere noi pentru varianta HD. Dar daca nu te pricepi cat de cat la computere mai bine uita. O sa ajungi si tu sa sustii ca placa nu e buna.
    Max TV, Strong 4401, 0,9 si 3 LNB-uri.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

deci...am luat placa SS2 in 2003...odata cu primul meu pc...experientele mele anterioare cu IT-ul fiind doar vizitele in internet-cafe-uri....in cautare de key....cu ss2 nu am avut probleme...decat cele inerente oricarui incepator... pot totusi sa spun ca pana ma puteam duce la orash, la internet cafe, probam o chestie(un driver,un program, etc) de zeci de ori...pana cand mergea !
    deci nu mi-e frica ca nu ma descurc eu....dar din urma la cele citite in ultimul an, ajunsesem sa cred ca chiar nu sant bune driverele SkystarHD....nici intr-un caz nu dadeam vina pe utilizator....eu inainte de a spune nu...incerc ....pana merge...
    Teach me...please !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

SkystarHD merge beton in xp cu andlinux sau ubuntu 9.4 ,mandriva si cafeine.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

SkystarHD stie DiSEqC 1.2 pentru 10 LNB ? sau daca o cumpar o sa o folosec doar la 4 LNB.
    SS2 cu DiSEqC 1.2 pentru 10 LNB, pe care il folosesc acum merge bine doar cu MyTheatre si doar pe XP.
    LuciB

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stupidman View Post
    Salutari....
    am gasit pe forumuri un SkystarHD...cu adaptorul common interface...la un pret convenabil...din discutiile de pe-aici, de anul trecut concluzia era ca suportul driverelor oferit de Technisat lasa de dorit....

sant curios daca acum dupa un an driverele au ajuns la o maturitate, daca exista eventual vreo unul patch-uit....intr-un cuvant daca se poate folosi aceasta placa, fara sa fac peri albi...mai multi decat am deja....

mentionez ca este varianta "mai lata", identica la forma cu SS2 ver.2.3...
    bineinteles ca mi-ar placea mai mult un TT 3650 CI usb HD, dar nu stiu de unde sa il iau.....

Nu am decis nimic inca, dovada a increderii pe care o am in utilizatorii acestui forum...

Va multumesc....
    TT 3650 CI usb HD gasesti fara probleme in Germania pe dvbshop.net la pret mult mai rentabil decat skystar usb hd, in momentul de fata se asteapta intrarea pe stoc a ultimei placi de la tevii (S660) cu un pret excelent pentru un dvb-s2 usb undeva pe la 76 euro + 15,47 euro transportul.
    Dupa parerea mea daca vrei o placa cu CI cea mai indicata e TT 3650 iar daca vrei una simpla dar dvb-s2 e indicata cea de tevii S660.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by LuciB View Post
    SkystarHD stie DiSEqC 1.2 pentru 10 LNB ? sau daca o cumpar o sa o folosec doar la 4 LNB.
    SS2 cu DiSEqC 1.2 pentru 10 LNB, pe care il folosesc acum merge bine doar cu MyTheatre si doar pe XP.
    Eu pe TT3650 folosesc 6 lnb-uri pe un diseqc 4/1 ( diseqc in cascada) cu dvbviewer cu licenta.
    Skystar nu stiu daca se descurca asa bine cu diseqc.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

da, deci pe dvbshop.net spune cam asa...109eu+16eu transport...acu' lamuriti-ma, va rog... la pretul asta..roman fiind..se mai adauga si tva-ul nostru si vamuirea specific romaneasca ?...si in cazul in care trecem peste asta, cum se face comanda...cum se face plata....ca la bancomat e simplu...dar cu plata pe nettttt...parca am ceva dubii...!

Iertati-mi ignoranta....
    Teach me...please !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

da, deci pe dvbshop.net spune cam asa...109eu+16eu transport...acu' lamuriti-ma, va rog... la pretul asta..roman fiind..se mai adauga si tva-ul nostru si vamuirea specific romaneasca ?...si in cazul in care trecem peste asta, cum se face comanda...cum se face plata....ca la bancomat e simplu...dar cu plata pe nettttt...parca am ceva dubii...!

Iertati-mi ignoranta....
    Tu ce intelegi din asta : " incl. 19 % Tax excl.Shipping costs "
    Plata se face prin paypal si iti mai ia 2 euro si ceva.
    In total 109 + 15,47 + 2 = ... cat vrei tu.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by smv167 View Post
    Chestia asta am vazut-o si eu si m-ar fi tentat insa nu prea am gasit referiinte despre placa asta. Se vorbeste despre ea mai mult pe forumurile rusesti. Unii spuneaua ca ar arata semnal ceva mai mic decat SkyStar 2 HD insa cerintele de sistem pentru HD sunt "mai blande" fata de SkyStar 2. Se pare ca e bunicica si la download offline.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Iertati-mi ignoranta....
    Poti vedea aici cum arata o comanda ( o placa dvb-s tevii s660 facuta azi de mine) prin paypal de pe dvbshop:

OrderID:XXXXX 92.63 EUR 1 92.63 EUR
    Subtotal 92.63 EUR
    Total €92.63 EUR
    Payment €92.63 EUR
    Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *DVBSHOP GMB"
    Payment sent to [email protected]
    From amount L401.81 RON
    To amount €92.63 EUR
    Exchange rate: 1 RON = 0.230531 EUR

Deci suma totala e : 74.90(valoarea placii cu tva) + 15.47(transportul) + 2.26(comision paypal) = 92.63euro = 401.81 RON.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default mo

dati bani pe prosti fratzilor...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bradu View Post
    dati bani pe prosti fratzilor...
    Mai bine ai da si tu bani pe putina gramatica " prosti " .

P.S.: Habar n-ai ce poate face o placa dvb pe un calculator bun comparativ cu orice receptor.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fansat03 View Post
    Chestia asta am vazut-o si eu si m-ar fi tentat insa nu prea am gasit referiinte despre placa asta. Se vorbeste despre ea mai mult pe forumurile rusesti. Unii spuneaua ca ar arata semnal ceva mai mic decat SkyStar 2 HD insa cerintele de sistem pentru HD sunt "mai blande" fata de SkyStar 2. Se pare ca e bunicica si la download offline.
    Uite aici ce zic rusii despre aceste placi de la tevii :

http://translate.google.com/translat...istory_state0=

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)