Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Clarificare Serie A Italia

Digi Tv a obtinut drepturile pentru toate meciurile din seria A cu doar doua-trei zile inaintea startului sezonului.

Firma intermediara (condusa tot de un evreu) a notificat cu intarziere pe cei din Italia de semnarea acestui nou contract iar aceastia au trimis cheile RAS si feed-ul prin email (asa se procedeaza) catre departamentul tehnic de la Boom.

Cei de la Boom cu tupeu au preluat meciurile si le-au transmis pe BSO.

Din etapa a doua se va reglementa situatia si toate meciurile din Seria A vor fi disponibile doar pe DigiSport.

Fanta

Pe montatorii cu fix 4 clase ce au crezut ca aceasta stire a fost inventia subsemnatului ii invit sa vada screencapturile cu "cartonul" de pe DigiSport Plus ce anunta meciul Bologna - Fiorentina si de pe pagina de web a lui Boom ce anunta acest meci doar live pe net.

A fost o incurcatura , iar cei de la Boom vor fi trimisi in judecata de consortiul RCS&RDS.
    Astfel de "magarii" n-am mai vazut decat pe canalele georgiene de pe 16E ce transmit productii de la hollywood filmate cu camera in cinematografe , fara de detina niciun fel de drepturi de difuzare.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fanta View Post
    digi tv a obtinut drepturile pentru toate meciurile din seria a cu doar doua-trei zile inaintea startului sezonului.

Firma intermediara (condusa tot de un evreu) a notificat cu intarziere pe cei din italia de semnarea acestui nou contract iar aceastia au trimis cheile ras si feed-ul prin email (asa se procedeaza) catre departamentul tehnic de la boom.

Cei de la boom cu tupeu au preluat meciurile si le-au transmis pe bso.

Din etapa a doua se va reglementa situatia si toate meciurile din seria a vor fi disponibile doar pe digisport.

Fanta

pe montatori cu fix 4 clase ce au crezut ca aceasta stire a fost inventia subsemnatului ii invit sa vada screencapturile cu "cartonul" de pe digisport plus ce anunta meciul bologna - fiorentina si de pe pagina de web a lui boom ce anunta acest meci doar live pe net.

A fost o incurcatura , iar cei de la boom vor fi trimisi in judecata de consortiul rcs&rds.
    Astfel de "magarii" n-am mai vazut decat pe canalele georgiene de pe 16e ce transmit productii de la hollywood filmate cu camera in cinematografe , fara de detina niciun fel de drepturi de difuzare.
    long live, fanta!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Parerea mea e ca vor plati pentru aceasta magarie cu drepturile pentru Liga ))))

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ripper View Post
    parerea mea e ca vor plati pentru aceasta magarie cu drepturile pentru liga ))))
    so be it !

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Sa speram ca etapa a 2-a va fi transmisa de Digi. Acum nu mai stiu ce sa cred.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Totusi un meci au transmis..Ceva nu e in regula aici!

Asteptam sa vedem ce ne ofera saptamana viitoare

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

cei de la bombastic au avut ultimul lor momement de faima - "suntem mai smecheri ca digi" - care ii va duce la ruinare. prin bucuresti si pe langa lumea renunta in masa la boom si se aboneaza la digi. principalul motiv este pretul nesimtit de mare pentru continutul primit, al doilea motiv este bineinteles lipsa ligii1.

l.e. : cred ceea ce spune fanta. este logic. dar de ce nu au facut aceasta lamurire pe post, eventual in emisiunea lui ivanovici? multa lume este bulversata iar digisport incepe sa adune puncte pe coloana neseriozitatii, adaugandu-se aici si scoaterea scorului de pe ecran.
    Last edited by maistoru; 24th August 2009 at 11:31.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by terner View Post
    Sa speram ca etapa a 2-a va fi transmisa de Digi. Acum nu mai stiu ce sa cred.
    Trust Fanta!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

oare asa sa fie?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by micu_vali View Post
    oare asa sa fie?
    Doar ziua de sambata ne va lamuri.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default ne-am lamurit

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Digi Tv a obtinut drepturile pentru toate meciurile din seria A cu doar doua-trei zile inaintea startului sezonului.

Firma intermediara (condusa tot de un evreu) a notificat cu intarziere pe cei din Italia de semnarea acestui nou contract iar aceastia au trimis cheile RAS si feed-ul prin email (asa se procedeaza) catre departamentul tehnic de la Boom.

Cei de la Boom cu tupeu au preluat meciurile si le-au transmis pe BSO.

Din etapa a doua se va reglementa situatia si toate meciurile din Seria A vor fi disponibile doar pe DigiSport.

Fanta

Pe montatori cu fix 4 clase ce au crezut ca aceasta stire a fost inventia subsemnatului ii invit sa vada screencapturile cu "cartonul" de pe DigiSport Plus ce anunta meciul Bologna - Fiorentina si de pe pagina de web a lui Boom ce anunta acest meci doar live pe net.

A fost o incurcatura , iar cei de la Boom vor fi trimisi in judecata de consortiul RCS&RDS.
    Astfel de "magarii" n-am mai vazut decat pe canalele georgiene de pe 16E ce transmit productii de la hollywood filmate cu camera in cinematografe , fara de detina niciun fel de drepturi de difuzare.
    multumim Fanta pt precizari
    era clar ca boom umbla cu prostii...
    e bine k s-a lamurit situatia si de acum va fi doar pe digi
    sa vedem c fac boom cu CL, am o presimtire ca le va pierde si pe astea))
    eu unul mi-as dori sa le piarda))

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ce tepari, aia de la BOOM.

Eu i-as pune sa plateasca.
    Cine poate sa estimeze daunele ?

Banned

Posts Thanks / Likes

Digi avea posibilitatea de a transmite meciurile care au fost la Boom ? Daca da , de ce nu a facut-o ?

Asta e singura dilema .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Digi avea posibilitatea de a transmite meciurile care au fost la Boom ? Daca da , de ce nu a facut-o ?

Asta e singura dilema .

NU , pentru ca n-a primit coordonatele feed-ului si cheile RAS (chei ce sunt unice pentru fiecare transmisiune in parte).
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Banned

Posts Thanks / Likes

Pai de ce nu a facut pe loc scandal la italieni ?

Cand incepe procesul ? E public ? Daca e in septembrie , pot asista ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)