Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5

Thread: Servar iptv

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Servar iptv

salut baieti m`am tot documentat pe net despre IPTV
    am tot inteles ce echipamente mi`ar trebui , vreau sa dau intr`o retea mica cateva posturi tv .
    Am inteles ca se face pe baza de vlc sau daca nu MythTV si imi trebuie un ruter si pe el instalat o distrubutie linux
    Am gasit si acest sait de documentare http://www.avenard.org/iptv/MythTV.html , am o rugamine la voi cum se configureaza acest program si nu reusesc ca tuner`ul tv adica asa ceva am http://global.kworld-global.com/main/pr ... =88&flag=1 cum sa il instalez pe linux tinand cont ca nu am drivere la el
    Multumesc anticipat si astept raspuns`ul vostru

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

caut om care a lucrat sau a configurat asa ceva iptv , bine inteles nu free ci cu bani inainte sa se apute de acest sistem de tv vreau sa stabilesc pretul cu el cat ma costa platesc astept mai multe relatii la adresa de mess cortez_cortez23 sau la email [email protected] multumesc anticipat bafta

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Eu m-am documentat si ofertat pentru un hotel o solutie IPTV. Nu-i ieftin.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

si cam in mare parte ce echipament de captura (cam de exemplu ce imi trebuie mie ar fi ATI Wonder Cards) tinand cont ca soft `ul stiu despre ce este vb despre streaming cu vlc cu o distributie linux si un calc destul de profesionist e vb , de un cablu tv de la upc adica prin fir cuaxial fara risaivare si etc ...
    Last edited by razvanis; 24th August 2009 at 01:06.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Sistemul pentru un hotel este unul compact furnizat de producator in acest caz este (va fi) STv din Statele Unite, se livreaza pana la ultimul "surub", inclusiv licenta pentru un anumit numar de filme noi oferite anual, titluri de muzica, adult content, concerte live si alte productii non-hollywood, VOD,customizarea echipamentelor, flyere publicitare.

Ca si componenta fizica este cuprins un server pe care ruleaza un 2003 server cu SQL, storage pentru filme, un alt server dedicat Video on Demand, un quick video multicast server, server pentru criptare pentru filmele VOD, sofware pentru network management. Set Top boxuri de la Aminet cu imageul providerului inclus.

La cerere se face si interfatare cu sistemul de plata al hotelului.
    Pe contentul achizitionat se plateste un revenue procentual.

Cablare pe cat6 cu switchuri gigabit conectate intre ele prin fibra.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)