Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Problema semanlizare renault clioII

Salut , mi sa blocat semnalizarea pe partea stanga .Becurile functioneaza, eu cred ca este releul de semnalizare dar am cautat dupa el de am inebunit si nu il gasesc.Va rog pe cei care stiu sa imi spuna si mie locul unde il gasesc sau putin ajutor sa rezolv problema.

Va multumesc anticipat

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sunt_oltean View Post
    Salut , mi sa blocat semnalizarea pe partea stanga .Becurile functioneaza, eu cred ca este releul de semnalizare dar am cautat dupa el de am inebunit si nu il gasesc.Va rog pe cei care stiu sa imi spuna si mie locul unde il gasesc sau putin ajutor sa rezolv problema.

Va multumesc anticipat
    Am Renault Symbol, habar n-am unde-i releul. Am sa-i dau drumul si o sa ascult unde se aude si am sa-ti spun.
    Dar daca pe dreapta iti merge, nu e releul de vina, mai degraba intrerupatorul de semnalizare.
    Cand cobor o sa testez si o sa postez rezultatul.

L.E.

Cauta-l sub bord (lanaga maneta de unde deschizi capota), acolo am 3 relee, prea mult nu ma pot apleca (spondiloza cervicala), ca sa fi putut sa-ti spun exact. Dar cred ca de acolo se aude de la unul din alea 3.
    Last edited by Mayerling; 23rd August 2009 at 13:18.
    .

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu ai relee electromecanice de semnalizare. Ai un releu electronic in unitatea centrala (UCH) a masinii. Daca vrei manualul service pe partea electrica ti-l trimit.

Deocamdata niste pagini de pe manual. Cauta si tu dupa "clignotant".

LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by garlic_dog View Post
    Nu ai relee electromecanice de semnalizare. Ai un releu electronic in unitatea centrala (UCH) a masinii. Daca vrei manualul service pe partea electrica ti-l trimit.

Deocamdata niste pagini de pe manual. Cauta si tu dupa "clignotant".

Apoi poti sa mi-l trimiti si mie, ca prinde bine la casa omului. As vrea sa nu am nevoie in veci de asa ceva, dar mai stii ?
    Multumesc anticipat.
    .

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Mayerling View Post
    Apoi poti sa mi-l trimiti si mie, ca prinde bine la casa omului. As vrea sa nu am nevoie in veci de asa ceva, dar mai stii ?
    Multumesc anticipat.
    Serviti-va
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)