Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default AM SUNAT LA MAX TV

Am sunat la Maxtv pentru a ma informa de ce nu mai pot viziona HBO SI CINEMAX. Mi s-a raspuns ca se incearca o mai buna pozitionare si o captare mai buna a semnalului si ca va dura intre 7 si 10 zile aceasta treaba dupa care am fost asigurat ca HBO SI CINEMAX vor putea fi vizionate fara probleme. De asemenea mi s-a spus ca vor apare in scurt timp si posturile SCIENCE, CIVILIZATION SI SCI-FI.
    Va spun aceste informatii ca sa nu mai stati sa asteptati la Call Centerul de la MaxTv, ca se asteapta destul de mult

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Re: AM SUNAT LA MAX TV

Quote Originally Posted by melinter2000
    Am sunat la Maxtv pentru a ma informa de ce nu mai pot viziona HBO SI CINEMAX. Mi s-a raspuns ca se incearca o mai buna pozitionare si o captare mai buna a semnalului si ca va dura intre 7 si 10 zile aceasta treaba dupa care am fost asigurat ca HBO SI CINEMAX vor putea fi vizionate fara probleme. De asemenea mi s-a spus ca vor apare in scurt timp si posturile SCIENCE, CIVILIZATION SI SCI-FI.
    Va spun aceste informatii ca sa nu mai stati sa asteptati la Call Centerul de la MaxTv, ca se asteapta destul de mult
    SCI FI Channel? WOW, fug sa-mi cumpar un card de MAX....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: AM SUNAT LA MAX TV

Quote Originally Posted by onyx
    Quote Originally Posted by melinter2000
    SCI FI Channel? WOW, fug sa-mi cumpar un card de MAX....

Este o neintelegere...e vorba de canalele apartinand de Discovery...
    Salut Prieteni!

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

@melinter2000 spune clar daca este vorba despre SCI-FI...nu de alta dar produci palpitatii!
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Cei care au abonament Max tv vor plati ab. de baza dar vor viziona si cele trei posturi pay(xdream, telesport, si frexxtv), plus HBO SI CINEMAX pina la sfirsitul anului.
    Am mai sunat odata la Max si mi s-a spus clar ca se desfasoara negocieri de preluare a canalelor Discovery (History, Civilization, Science, etc) Era alta voce careia i-am spus ce mi-a spus celalalt cu care vorbisem de dimineata si mi-a spus ca nu stie nimic oficial de SCI-FI. I-am spus atunci sa nu mai dezinformeze clientii si sa se puna intre ei de acord, la care operatorul a spus ca si el a mai auzit neoficial un astfel de zvon cum ca se pregateste special un canal numai cu SF.
    Nu stiu ce sa mai cred, daca la call center exista asa o degringolada.....
    Eu imi cer scuze dar asa mi s-a spus. M-ai sunati si voi poate o sa aflati cu totul altceva.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Hai sa facem un test . Sunam la toate cele 3 callcentere si ii intrebam cat e ceasul.

Se puncteaza aici : reactia operatorului , si promptitudinea.

Sa vedem cati sunt cu picioarele pe pamant .

-nomad- Mentor
    Posts Thanks / Likes

FLASHMOB-telefonic .. mishto ideea

„…acest delir, această lume nebună a gadgeturilor, a fetişurilor care încearcă fiecare să imprime eternităţii o valoare şi să facă dovada unei mîntuiri prin lucruri şi a lipsei mîntuirii prin har.“ - JEAN BAUDRILLARD ¶Root is a state of mind¶

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

SCI-FI? Sau Discovery Sci ?
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

eu cred ca baietii o sa puna si Sci-Fi.. mai ales ca se pare ca au tinut cont de multe din cererile care s-au facut pentru digi ei au venit cu Catoon si in romaneste si in engleza, Boomerang, un post de stiri in engleza CNN (preferam skynews) si probabil ca o sa o tina tot asa daca e sa atraga clienti.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by irishman
    eu cred ca baietii o sa puna si Sci-Fi.. mai ales ca se pare ca au tinut cont de multe din cererile care s-au facut pentru digi ei au venit cu Catoon si in romaneste si in engleza, Boomerang, un post de stiri in engleza CNN (preferam skynews) si probabil ca o sa o tina tot asa daca e sa atraga clienti.
    Intr-adevar Sky News-ul e super,pe digibox ai 8 (opt)ecrane din care iti alegi ce stiri vrei:sport,meteo,ultima ora etc,si niste culori marfa,ca de altfel si Sky sports,movies!
    max tv tm7600 2va patched 0,9 raven quad lnb

Andrey14
    Guest

@irish
    Boomerang e cu desene animate poate Bloomberg

Andrey14
    Guest

totusi, asta trebuia sa fie la sectiunea DTH

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)