PDA

View Full Version : FED CUP ROMANIA-CEHIA 06-07 feb 2016

gen70
5th February 2016, 16:53
S-a format deja un obicei nenorocit de a da monopol pe transmisii TV de importanta nationala.

Cum "obiceiul" la FED CUP revine operatorului dolce, noi cei care nu suntem abonatii lor (si nici nu vrem sa fim), avem varianta feed sau receptia televiziunii partenere, in cazul de fata Czech TV.

Cum Cehia este o tara mult mai civilizata fara atatea blaturi/spagi la drepturi de transmisie TV, acolo se transmite competitia pe televiziunea nationala, asa cum este si normal.

Asadar pana maine cand vreun vanator cu motorizata ne poate oferi incepand cu ora 11 vreun feed, aveti posibilitate de a vedea meciul pe Czech TV aici:
http://ro.kingofsat.net/find.php?question=CT+Sport&Submit=Zap

Pe 1W deschid doar SD-uri, HD-ul nu se deschide.
Rog pe cineva sa verifice pe 23 E daca se deschide HD-ul...ca sa nu mut antena (fixa) degeaba.

Victor64
5th February 2016, 22:49
Salut,

Vad ca nu ai primit raspuns.
Confirm CT Sport HD deschide pe 23.5 Est.
Meciul de maine la 12.50.

gen70
6th February 2016, 13:13
Feed-ul inca nu a aparut la ora asta...ciudat

Pe 23 E nu deschid nimic, nici SD, nici HD !
Inseamna ca ai linii mai bune ca ale mele....

Rely
6th February 2016, 14:02
A aparut acum pe 10E
12713 h 7120 codat BISS
CW: BC DC 78 10 54 45 87 20

Audio pid 4128 (dec) - lb. romana
Pt constantcw
2600:000000:0001:0800:1FFF::BC DC 78 10 54 45 87 20 BC DC 78 10 54 45 87 20 ;

gigi_cu
6th February 2016, 14:03
Deschide caid 0D96 pe 23E

gen70
6th February 2016, 14:09
Deschide si la mine :)
Ole Halepova !!

Phenom
6th February 2016, 16:52
Valoarea cam asta este ... a avut bulan pana acuma maxim ; se mai dadea lovita etc
de acuma s-a cam prins lumea

gen70
6th February 2016, 17:14
Valoare este, dar Pliskova a avut pastile mai bune azi !
Dopajul e cheia in tenis, din pacate.

Mizez totusi pe 1-1 azi.

luciand1956
6th February 2016, 19:08
Asa este in tenis.

Phenom
6th February 2016, 19:10
Valoare este, dar Pliskova a avut pastile mai bune azi !
Dopajul e cheia in tenis, din pacate.

Mizez totusi pe 1-1 azi.

Halep mai mult de locul 14 nu merita - asta e adevarul ; ca este pe 2-3 e doar o conjunctura
la turneele pe care le-a castigat de cele mai multe ori a avut culoare favorabile invingand jucatoare foarte slabe iar cand a batut cate una mai buna a prins o zi buna sau a prins aia una proasta

gen70
6th February 2016, 19:31
Viborne...etna-etna :)

Un meci indredibil de spectaculos, tenis de nota 20 cum nu am vazut in viata mea !!
Monica a facut meciul carierei sale. Bravo !!

O tehnica pe care nu am vazut-o la niciun jucator de tenis pana azi.
Chiar daca pierdea, Monica tot era castigatoarea de departe a stilului meciului.
Printre mingile ei "taiate" la maxim, una a fost chiar de cartea recordurilor: stopul facut la serviciul Kvitovei, cand mingea pur si simplu a fost oprita dupa fileu. Ilie Nastase este chiar invidios cred :)

Un meci de tenis de mare clasa, linistit, tehnicizat, de mare efect, placut publicului, spectacol pur.
Fara mingi bubuite, fara schelalaieli inutile, fara tenis oribil de forta.

Daca e sa fac o comparatie intre meciul Simonei (ca si stil) si cel al Monicai este o diferenta ca de la cer la pamant.
Simona daca ar fi invatat tehnica Monicai, ar fi 10 ani de azi inainte, nr 1 mondial.

Asteptam comentariile lui CTP diseara.

In rest semnal bun, vazut 80% in HD pe 23 E meciul (au fost intreruperi de ECM), in rest SD pe 1W.

MariusX
7th February 2016, 13:56
Numai e tenis pe CT?
Ba da a inceput.

bmxro
7th February 2016, 15:17
care au iptv o lista de cehi unde este si CT Sport http://we.tl/vh4rei6htv

gladix
7th February 2016, 15:24
http://s27.postimg.org/4qqcu0vcj/image.jpg (http://postimage.org/)

http://s16.postimg.org/70a75wfo5/image.jpg (http://postimage.org/)

- - - Updated - - -

deschide cu keya da mai sus pusa de rely

gen70
7th February 2016, 16:32
Ma apuc sa mut antena acum pe 10 E.
A mers de rahat azi HD-ul pe 23 E.

Gladix, deci e 11013 H 7118 ?

Pronosticul l-am facut dimineata in PM lui Victor64: 3-1 pentru Romania dupa meciurile de simplu.

mmm1967
7th February 2016, 17:06
pe ct sport pe 1w e in direct.acu e 3-2 pentru Monica NICULESCU

gladix
7th February 2016, 17:12
ora de pe screenshot e eronata nu va luati dupa ea/in rest ok

Victor64
7th February 2016, 19:21
A mers destul de bine pe vlc pe stream.
Nu pot sa vad pe satelit. Sunt la lucru.
Oricum a fost o atmosfera senzationala. Monica Niculescu pare mai determinata.
Sper sa fie bine la dublu.

Victor64
7th February 2016, 19:24
Nu-mi sta in fire sa insist in sa am considerat sa mai adaug ceva. Am scris in alta parte ( Google +) urmatoarele randuri, mai ales atunci cand lumea a inceput sa o loveasca pe Simona Halep ( trebuie sa recunosc c anu sunt un mare fan Halep et comp): Din pacate asta ne caracterizeaza.
Lovim in idolii invinsi si ne entuziasmam la victorii. Se poate ca astazi Monica sa fie invinsa. Sportul adevarat nu iarta.
Daca am privi atitudinea suporterilor adevarati nu ma refer la ultras ci la cei pentru care sportul este o bucurie indiferent de invinsi sau invingatori si am compara indarjirea si patima suporterilor romani am intelege imediat diferenta de mentalitate. Asta daca reusim sa si pricepem ce vedem la TV.
Simona este o buna jucatoare de tenis. Mai are mult de lucru cu ea insasi pana sa devina o profesionista.
Monica si fetele din tenisul romanesc merita sa fie sustinute macar pentru munca colosala pe care o depun. Si pentru reusitele si nereusitele lor inclusiv cele ale Simonei trebuiesc sustinute si felicitate. Sportul ca si viata merg inainte.
Bafta fetelor !

mmm1967
7th February 2016, 19:27
cand e meciul de dublul?

gen70
7th February 2016, 20:28
Nu-mi sta in fire sa insist in sa am considerat sa mai adaug ceva. Am scris in alta parte ( Google +) urmatoarele randuri, mai ales atunci cand lumea a inceput sa o loveasca pe Simona Halep ( trebuie sa recunosc c anu sunt un mare fan Halep et comp): Din pacate asta ne caracterizeaza.
Lovim in idolii invinsi si ne entuziasmam la victorii. Se poate ca astazi Monica sa fie invinsa. Sportul adevarat nu iarta.
Daca am privi atitudinea suporterilor adevarati nu ma refer la ultras ci la cei pentru care sportul este o bucurie indiferent de invinsi sau invingatori si am compara indarjirea si patima suporterilor romani am intelege imediat diferenta de mentalitate. Asta daca reusim sa si pricepem ce vedem la TV.
Simona este o buna jucatoare de tenis. Mai are mult de lucru cu ea insasi pana sa devina o profesionista.
Monica si fetele din tenisul romanesc merita sa fie sustinute macar pentru munca colosala pe care o depun. Si pentru reusitele si nereusitele lor inclusiv cele ale Simonei trebuiesc sustinute si felicitate. Sportul ca si viata merg inainte.
Bafta fetelor !

Ai dreptate, competitia corecta e de apreciat.
Dar atata vreme cat Pliskova e pastilata bine, atat de bine ca au bagat-o si la dublu fara sa simta oboseala dupa doua meciuri grele, nu mai e nimic de apreciat. Nota 10 pentru fetele noastre dar sunt necesare metode eficiente de a descoperi trisorii. Nu se mai poate, sunt prea multe sporturi unde nu mai e competitie corecta si se vrea cu orice pret succesul.

In rest, am incercat sa receptionez feed-ul pe 10 E cu antena mea de 39 db si e un semnal deosebit de slab !
Parca l-au suit erdeeshii la satelit......pana mea, nici sunet nu am inchis.

Mai spuneti si voi nivelul semnalului/ antena de receptie / zona de receptie cand puneti date aici.
Nu de alta dar sa nu mai muncim degeaba, noi cei cu antene fixe.

gen70
8th February 2016, 10:15
Acum la rece dupa meciurile din week-end, putem sa dam nota maxima fetelor noastre, au oferit maxim din ce au putut.
Rezultatul a fost decis de trisoarea Pliskova bine pastilata. Asa-i in tenis, traiasca dopajul... acceptat de toate forurile care ar trebui sa-l elimine.

Ramane insa problema esentiala si anume, meciurile echipelor nationale (la diferite sporturi) nu pot fi vazute de milioane de romani.
Pe vremea lui lae din cauza prostiei comunistilor, pe vremea aceasta din cauza hotiei capitalistilor.

Noi cei care avem aparatura tehnica speciala, soft, linii, know-how, si care reusim intocmai ca pe vremea lui lae sa receptionam competitiile cu mari eforturi, suntem putini...maxim 1000 de insi. Dar restul romanilor (in afara de cateva sute de mii de abonati la dolce) sunt indignati de aceasta marlanie practicata in capitalism.

Si eu sunt indignat ca a trebuit sa-l ascult pe comentatorul ceh care se bucura cand pierdeau fetele noastre, dar macar am vazut tenis de mare clasa.
In concluzie dupa 30 de ani: in 1986 campionatul de fotbal din Mexic era vazut gratuit de sute de mii de romani la bulgari, acum in 2016 tot cateva sute de mii de romani foarte probabil, vor vedea campionatul la un operator privat capitalist, dar pe bani multi.